'YÖK ve rektörlük katili korudu, suçsuz insanlar aylarca hapis yattı'

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde(ESOGÜ) 4 öğretim üyesinin hayatını kaybettiği katliama ilişkin ilginç bilgiler ortaya çıktı.

SHABER3.COM

Olayın faili Araştırma Görevlisi Volkan Bayar’ın rektörlük ve YÖK tarafından korunduğunu, şikayetlerinin 1.5 yıldır dikkate alınmadığını söyleyen bir öğretim görevlisi adeta isyan etti. Eğitim Fakültesi’ndeki katliamdan kurtulan Doç. Dr. Ayşe Aypay, ‘İlk hedef bendim. Bırakın beni konuşacağım’ diyerek olayın perde arkasını anlattı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde görevli Doç. Dr. Ayşe Aypay, katliamın ardından sinir krizi geçirdi. Arkadaşları uzun süre Aypay’ı sakinleştirmeye çalıştı.

Doç. Dr. Aypay şu açıklamayı yaptı:

“YÖK’e Rektörlüğe Bakanlığa dilekçe verdik. Rektörlük korudu. Defalarca dilekçe verdik. Dilekçelerimizi işleme bile almadılar.

Volkan Bayar’ın dosyasını rektörlüğe çektiler. 4 tane insanın hayatına mal oldu. Bugün Adliye’deydim. Eğer ben bugün adliyeye ifade vermeye gitmemiş olsaydım, Volkan Bayar’ın beşinci cenazesi bendim.

YÖK niçin işlem yapmadı? Rektörlük neden işlem yapmadı? 1,5 yıldır defalarca dilekçe verdik, hepsinin üstüne yattılar. Dokundurtmadılar Volkan Bayar’a. Şimdi açıklasın YÖK Başkanı. Şimdi açıklasın Rektör. Benim eşim Volkan Bayar’ın iftiraları yüzünden işinden atıldı. 5,5 ay hapis yattı. Kim ödeyecek bunları?

Bütün bunlara rağmen rektörlük sonuna kadar korudu. YÖK de korudu. Suç duyurusunda bulunuyorum Rektörlük, YÖK hakkında. İşlem yapmadılar, ta ki bugün 4 tane arkadaşımız cenaze olmuş durumda. Ve ben savcılığa ifade vermeye gitmemiş olsaydım Volkan Bayar’ın birinci hedeflerinden biri olarak ben de beşinci cenaze olarak yatıyordum.

Rektörlük, Volkan Bayar hakkında dilekçelerimiz sisteme girmemesi için memurlara talimat verdiler. Kavga dövüş işleme soktuk dilekçeler. Soktuk da ne oldu? Hiçbirine yanıt alamadık. Şimdi kim verecek 4 tane canın hesabını?

Mikail’in engelli küçücük çocuğu var, Yasin’in iki tane bebeği var. Fatih Özmutlu, vatansever tertemiz bir insan.Serdar, gencecik bir insan. Yazık değil miydi bunlara?”
<< Önceki Haber 'YÖK ve rektörlük katili korudu, suçsuz insanlar aylarca... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER