Kazandığı büyük ikramiye icra borçlarına gitti

Milli Piyango İdaresi’nce düzenlenen Şans Topu’nda kazandığı büyük ikramiyeyle icra borçlarını ödeyen çiftçi traktör aldı, çiftçiliğe devam edecek.

SHABER3.COM

Milli Piyango İdaresi’nce düzenlenen Şans Topu’nda kazandığı büyük ikramiyeyle icra borçlarını ödeyen çiftçi traktör aldı, çiftçiliğe devam edecek.

Şans Topu’nun 942’nci hafta çekilişinde 5+1 bilen üç talihliden Çorumlu çiftçi Mustafa Taşkın (45), kazandığı 555 bin 320 lira 70 kuruş ikramiyeyi alarak köyüne döndü. İcralık borçlarını ödediğini belirten Taşkın, “Köyde çiftçilik yapmaya devam edeceğim” dedi.

Mecitözü ilçesine bağlı Elvançelebi’nde yaşayan Taşkın şunları söyledi: “İlçede ben şans topu oynadım. Zaten zaman zaman oynardım. Ertesi gün sabah uyandığımda baktım ki şans topu ikramiyesi üçe bölünmüş ve bu üç talihliden birisi ben olmuşum. Çok sevindim. Bu para çok işime yaradı. İcralık dosyalarım vardı. Traktörümü satmıştım. Zaten tarım ve hayvancılıkla uğraşıyordum ve zor durumdaydım. İcralık borçlarımı kapattım.”

Taşkın traktör aldığını, çiftçiliğe devam edeceğini söyledi: “Çok şükür bu para işime yaradı. Bizler tarım ve hayvancılıkla uğraş veren insanlarız. Çiftçilik, hayvancılık, kısacası tarım bana babadan kalma bir meslek. Sıkıntılarımdan kurtuldum ve işlerimi büyütmek için iyi bir adım atmama vesile oldu. Bizler köyümüzde yaşamaya alışmışız, köyümüzden kopmamız mümkün değil.”
<< Önceki Haber Kazandığı büyük ikramiye icra borçlarına gitti Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER