Almanya'dan Yunanistan'a yardım götüren Hasan Değirmenci hayatını kaybetti...

Almanya'dan Yunanistan'a mültecilere yardım götüren Hasan Değirmenci Yunanistan'da hayatını kaybetti...

SHABER3.COM

15 Temmuz sonra Hizmet Hareketi’ne yönelik cadı avında dolayı Türkiye’yi terk edip Yunanistan’a sığınan mağdurlara yardım için Almanya’dan Atina’ya giden Hasan Değirmenci kalp krizi geçirdi. Hayatını kaybeden Değirmenci, yardım için Almanya’dan ayrılmadan önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ise yaşananların özeti oldu.
Kendi aile üyeleri de Türkiye’deki zulüm sürecinin mağduru olan Hasan Değirmenci, üniversitede okuyan oğlu Ensar’ı yanına alarak Cumartesi akşamı Stutgartt’tan Atina’ya gitti. Edinilen bilgilere göre, Hasan Değirmenci, bugün öğle saatlerinde konuk olduğu ailenin yaşadığı sıkıntıları dinledikçe kendini kötü hissetmeye başladı. Abdest almak için lavaboya gittiği anda fenalaşarak yere yığıldı. Ambülansla Tzaneio hastanesine kaldırılan Değirmenci’nin kalp krizi geçirdiği anlaşıldı ancak tıbbi müdahale onu hayata döndüremedi.

43 yaşında ve 3 erkek çocuk sahibi olan Hasan Değirmenci’nin ani vefatı yakınlarını ve dostlarını hüzne boğdu. Stutgart’taki aile yakınları Atina’ya hareket etti. Atina’da tanıştığı mülteci dostları ise, hastane önünde oğlu Ensar’ı yalnız bırakmadı. Dava arkadaşları ise Hasan Değirmenci’yi, ‘’samimi, fedakar, hasbi bir ağabeyimizdi’’ ifadeleriyle anlattı.
Bütün müdahelelere rağmen Değirmenci kurtarılamayarak vefat etti... Değirnenci sosyal medyadan Atina'ya gitmeden paylaştığı mesaj...

<< Önceki Haber Almanya'dan Yunanistan'a yardım götüren Hasan Değirmenci... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER