TSK Suriye ordusuyla çatışmanın eşiğinden döndü

TSK’ya ait yaklaşık 100 araçlık bir konvoyun İdlib üzerinden Halep’in güneyindeki El Eys kasabasına konuşlandığı bildirildi. Bu sırada Suriye ordusuyla çatışmanın eşiğine geldiği öne sürüldü

SHABER3.COM

Akşam saatlerinde BBC muhabiri Riam Dalati, Twitter hesabından, “İçinde 15 tankın bulunduğu yaklaşık 100 araçlık TSK konvoyu, HTŞ eskortluğunda, Sarmada kasabasını geçerek, El Eis kasabasına ilerliyor.” paylaşımını yaptı.

BBC muhabiri, TSK konvoyunun Atarib yakınlarında Suriye ordusunun tacizine uğradığını ileri sürdü. Türk topçularının da El Hader’deki Suriye ordusunu vurduğunu yazdı. BBC, Türk jetlerinin sıcak bölgeye intikal etmesinin ardından Türk ordusunun Kanatir’e çekildiğini iddia etti.

Gazeteci Hasan Sivri ise sosyal medya hesabından, ÖSO’ya yakın bir gazeteciden nakille, şu bilgiyi aktardı: “Türk ordusunun konvoyu vurulmadı. Türk ordusunun varmak istediği nokta (Eya tepesi) Rus uçaklarınca ve Suriye ordusunun topları ile vuruldu. Konvoy durdu ve Türk uçaklarından koruma istedi.

TSK’nın konuşlandığı öne sürülen El Eis bölgesi, yaklaşık 2 yıl önce şiddetli çatışmaların ardından Nusra ve diğer grupların eline geçmişti.
<< Önceki Haber TSK Suriye ordusuyla çatışmanın eşiğinden döndü Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER