TBMM'den erişim engeli

İstanbul Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin tartışmalar sürerken, 'Mazbata Online' isimli bir oyun yayınlandı. Oyun, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin internet ağında erişime engellendi. Oyuna girenlere Ekrem İmamoğlu'nun konuşmaları eşlik ederken, mazbata alındığında İzmir Marşı çalıyor.

SHABER3.COM

Ekrem İmamoğlu'nun animasyonunun yer aldığı oyunda, oy farkı sürekli azalırken aynı zamanda İstanbul'un ilçe sayısı olan 39 sandığa ulaşarak mazbatayı alması hedefleniyor. Oyunun açıklama kısmında ise "Arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz. Oyunumuzda amaç, Imamoolu'nun bütün 39 İstanbul ilçesinin sandıklarını toplamasını sağlamak. Bunun için ister ekranda bulunan Joystick ve Ateş tuşunu kullanın, isterseniz de klavyenizle oynayın" ifadeleri yer alıyor. Oyun esnasında, kullanıcılara Ekrem İmamoğlu'nun seçim sonuçlarına ilişkin konuşmaları da eşlik ediyor. 'Mazbata Online' oyununda mazbatayı aldığında İzmir Marşı çalıyor. ÇOK SAYIDA SİTE ENGELLİ

Öte yandan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin internet ağında, oyun siteleri de dahil olmak üzere çok sayıda internet sitesine erişim engeli olduğu öğrenildi.
<< Önceki Haber TBMM'den erişim engeli Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER