MHP'den flaş CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerini devir açıklaması: Erdoğan'a destek veririz

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği, CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselere ilişkin açıklama yaptı.

SHABER3.COM

Devlet Bahçeli, "CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazineye devri için kanun teklifi Meclis'e gelirse destek veririz" dedi.

Daha önce de CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin Hazine’ye devredilmesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan en son Macaristan dönüşünde, uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada bu konuya yeniden değinmişti.

ERDOĞAN: 'YASAL DÜZENLEMEYLE BU İŞ YOLUNA KOYULABİLİR'

Erdoğan şöyle konuşmuştu:

"Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, 'Oradan bizim kasamıza giren para yok ki' diyor. Ben 'Senin kasana para giriyor' demiyorum ki. Mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu'na ve Türk Tarih Kurumu'na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP'nin hakkı hiç değildir. MHP'li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim." 
<< Önceki Haber MHP'den flaş CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerini devir... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER