Ağır baskı ve zulümler hizmet gönüllülerini şiddete sevk eder mi?

Fethullah Gülen Hocaefendi, ağır baskı ve zulüm altında inleyen Hizmet gönüllülerinin prensiplerinden taviz vermeden duracaklarını, asla şiddete başvurmayacaklarını söyledi.

SHABER3.COM

Haftalık yayınlanan Bamteli sohbetinde 'ağır baskı ve zulüm gören hizmet gönüllüleri bu durumun getirdiği psikolojiyle şiddete başvurur mu?' sorusuna cevap verdi.

Hocaefendi zalimlerle ve bunların destekçileriyle ilgili 'Allah’ım kalblerini yumuşat; iman, İslâm, ihsan, sadâkat, istikamet ve muhabbete karşı, hizmetimize, hareketimize, cemaatimize, müesseselerimize karşı kalblerini yumuşat! Şayet muradın bu değilse, Allah’ım onları Sana havale ediyoruz!..” diyoruz.' dedi.

Hocaefendi, ''Gücümüz olsa bile, “Biz, muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur!” diyoruz. Silahla, hoyratlıkla üzerimize gelenlere, yumruğumuzla bile mukabele etmiyoruz. Yüz ekşitmekle bile mukabelede bulunmuyoruz, sert bir kelimeyle bile mukabelede bulunmuyoruz; çünkü bunları, insani karakterimize aykırı buluyoruz. El-âlem yapmış bunu fakat biz yapmayacağız; ahd ü peymânımız var, yapmayacağız!.. Ezseler bile, onlar gibi davranmayacağız! Öldürseler dahi onlar gibi davranmayacağız!.. Onlar gibi davranmaktansa, on defa ölmeyi tercih edeceğiz, yirmi defa ölmeyi tercih edeceğiz, Allah’ın izni ve inayetiyle.'' şeklinde konuştu.

Allah’a güvenmenin ve Allah yolunda olmanın gereği budur. Katlanacağız bunlara. Nöronlarımızı kontrol altına alacağız, şeytanın nüfuz etme deliklerini kapayacağız; meleklere nüfuz etme pencereleri, kale kapıları açacağız, Allah’ın izni ve inayetiyle. Ve Cenâb-ı Hak’tan gelen o şeyleri hep hoşnutlukla karşılayacağız."

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'nin bu sohbetinin tamamı "NE GÜZEL YOL, NE İYİ ARKADAŞLAR!.." başlığıyla şu LİNKTEDİR

<< Önceki Haber Ağır baskı ve zulümler hizmet gönüllülerini şiddete... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER