Olaylı maç için PFDK, Göztepe ve Altay’a ceza yağdırdı

Spor Toto 1. Lig'de oynanan Göztepe-Altay maçındaki olaylarla ilgili cezalar verildi. TFF, Göztepe ve Altay'a verilen cezaları resmi sitesinden açıkladı.

SHABER3.COM

Spor Toto 1. Lig’de oynanan Göztepe-Altay maçında çıkan olayların faturası belli oldu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, her iki takıma da seyircisiz oynama ve para cezası verdi.

Maçın ilk yarısında deplasman tribünündeki Altay taraftarının attığı işaret fişeği sonucunda Göztepeli bir taraftar ağır şekilde yaralanmıştı. Ardından Göztepeli bir taraftar sahaya atlayarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e korner bayrağı ile saldırarak, kafasında yarılma meydana gelmesine neden olmuştu.

Olayların sonucunda maçın hakemi mücadeleyi tatil etmişti. Türkiye Futbol Federasyonu, PFDK’nın Göztepe-Altay maçında çıkan olaylarla ilgili cezalarını şu şekilde açıkladı:

GÖZTEPE A.Ş.’nin, 27.11.2022 tarihinde oynanan GÖZTEPE A.Ş.-ALTAY Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 4 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 112.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada GÖZTEPE A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GÜNEY TRİBÜN 219, KUZEY TRİBÜN 207 nolu bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,
8- ALTAY Kulübünün, 27.11.2022 tarihinde oynanan GÖZTEPE A.Ş.-ALTAY Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 6 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 168.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada ALTAY Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 17.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜN 209-210 nolu bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.
<< Önceki Haber Olaylı maç için PFDK, Göztepe ve Altay’a ceza yağdırdı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER