Kardeş Nebati'nin bu sözleri ortalığı karıştırdı

Merkez Bankası'nın faiz kararı toplantısı öncesinde Bloomberg HT’de açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşi Seydullah Nebati'nin ifadelerine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem'den tepki geldi. Erdem bu sözleri manipülasyon olarak nitelendirdi.

SHABER3.COM

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşi Seydullah Nebati, yarın yapılması beklenen Merkez Bankası toplantısı ve açıklanacak faiz kararı öncesi Bloomberg HT’de yaptığı açıklamada “Yarınki Merkez Bankası toplantısının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Merkez Bankası'nın bence pas geçmesi lazım. Ama kanaatimce bir puan falan gibi bir indirim yapacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

Seydullah Nebati’nin bu sözlerine İYİ Parti’den tepki geldi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Seydullah Nebati’yi, “Yahu siz kimsiniz? Ailecek mi yönetiyorsunuz bakanlığı? Millet diken üzerindeyken hangi sıfatla bu yorum!” diye eleştirdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Erdem, Sermaye Piyasası Kurulu’nu da etiketleyerek “Sermaye Piyasası Kurulu’nu göreve çağırıyorum! Bu manipülasyondur!” ifadelerine yer verdi.


<< Önceki Haber Kardeş Nebati'nin bu sözleri ortalığı karıştırdı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER