Yıldırım'dan 'Cumhur'a soğuk duş: Beka tartışmasının gündemde olmasından gönlüm razı değil

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı adayı Binali Yıldırım, "Bu beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması lazım. İstanbul'u ve İstanbulluların sorunlarını tartışmamız gerekir. Benim gönlüm razı değil buna" dedi.

SHABER3.COM

Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin ölüm kalım meselesi haline getirerek adına 'beka mücadelesi' dediği yerel seçimlerde ittifakın en önemli adayından aykırı çıkış geldi.

Yıldırım, AKP'li gazeteci Kemal Öztürk'e verdiği mülakatta ilginç tabirler kullandı:

"Başından beri ittifaklar arası tartışmalar, seçimi yerelden genele çekiyor. Bunu doğru bulmuyorum. Bu yüzden ısrarla İstanbul'da yerelde kalmaya özen gösteriyorum" diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Biz devlet başkanı seçmiyoruz, şehri yönetecek kişiyi seçiyoruz. İstanbul'da genel siyasetin, kutuplaşma siyasetinin gölgesinde kalırsak yazık olur, İstanbul adına üzülürüm. Böyle olmaması için de azami gayret gösteriyorum. Beka dediğimiz şey bayrak, toprak, millet, devlettir. Bu kavramlar, üzerinde tartışma yapılacak şeyler değil. İttifakların oluşma şekli bu tartışmayı gündeme getiriyor. Terörle yan yana gözüken bir partinin, bir ittifakla işbirliği yapması ister istemez bu tartışmayı gündemde tutuyor. Bu beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması lazım. İstanbul'u ve İstanbulluların sorunlarını tartışmamız gerekir. Benim gönlüm razı değil buna."
<< Önceki Haber Yıldırım'dan 'Cumhur'a soğuk duş: Beka tartışmasının... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER