Yağış uyarısı sürüyor: Doğuda bitecek, batıda başlayacak...

Meteoroloji'nin tahminlerine göre bugün yurdun doğu kesimlerinde etkili olan sağanak yağışlar hafta ortasından itibaren doğuda etkisini yitirecek batı bölgelerde kendini göstermeye başlayacak.

SHABER3.COM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Bugün yağışların Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sivas, Ordu ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Hatay, Osmaniye, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari ve Van’ın güneyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının ise Güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Güneydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

HAFTA ORTASINDAN SONRA YENİ YAĞIŞLI HAVA DALGASI GELİYOR

Hafta ortasına kadar yurdun doğu bölgelerinde kendini göstermesi beklenen yağışların ardından yurdun batısından yeni bir yağışlı hava dalgasının giriş yapması bekleniyor.

Perşembe günü Marmara Bölgesi dolaylarında kendini gösterecek yağışlar cuma günüyle birlikte Ege ve Batı Karadeniz'i de saracak.
ÖNE ÇIKAN HABERLER