WhatsApp'tan bir yenilik daha

Popüler mesajlaşma programı WhatsApp uzun süredir beklenen karanlık mod özelliğini test etmeye başladı.

SHABER3.COMDünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığı ile yeni bir güncelleme yayınladı ve Android beta uygulamasını 2.19.82 sürümüne yükseltti. Güncelleme ile birlikte WhatsApp karanlık modun kodları, beta uygulamasına eklendi.

WhatsApp, Android uygulaması için karanlık mod üzerinde çalışmaya başladı. Böylece yüz milyonlarca WhatsApp kullanıcısı, dünyanın en çok indirilen mobil uygulamasını çok daha koyu renkli bir arayüz ile kullanabilecekler. Yine de her şeyin mükemmel olduğunu söyleyemeyiz.

Karanlık modların en büyük avantajı, ekran kullanımını azalttıkları için OLED ekranlı telefonlarda şarj tasarrufu sağlamaları. Ancak WhatsApp, koyu gri tonların hakim olduğu bir karanlık mod geliştiriyor. Yani bir şarj tasarrufu söz konusu olmayacak.

 


WhatsApp, Android 2.19.82 beta sürümü ile karanlık modu uygulamaya entegre etmiş olsa da kullanıma açmış değil. Bunun en büyük nedeni, karanlık modun şu an için yalnızca ayarlar menüsünde kullanılabiliyor olması. WhatsApp, gerekli geliştirmeleri tamamladığında karanlık modu beta kullanıcılarının erişimine açacaktır.

<< Önceki Haber WhatsApp'tan bir yenilik daha Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER