Ünlü Tarım devi de konkordato istedi

Kundura, inşaat ve sağlık sektöründen gelen konkordato haberlerine bir sektör daha eklendi. Tarım sektöründe faaliyet gösteren ve tarım makineleri üretimi yapan, Türkiye'de 98 bayi bulunan ve 30 ülkeye ihracat faaliyeti yürüten ÇELMAK konkordato istedi.

SHABER3.COM

Mahkeme, Çelmak’a üç ay geçici mühlet kararı vererek komiser heyeti atadı. Çelmak yetkililerinden konuya dair herhangi bir açıklama ise yapılmadı. 30 ülkede ihracat faaliyetlerini yürüten ve Türkiye genelinde 98 adet bayisi bulunan Çelmak’ın bünyesinde 200 kişi çalışıyor.

Şirket silaj, biçme grubu, yem karma, römork, tırmık ve toprak işleme grubu olmak üzere altı ana grupta tarım makineleri üretiyor.

Konkordato nedir?

Konkordato, borçlarını ödemede zorlanan şirket ve kooperatiflerin, bir kısım borçlarından kurtularak borçlarını ödeyebilir duruma getirmeleri için uygulanan bir müessesedir.

‘İflas anlaşması’ olarak da bilinen bu uygulamada alacaklı ve borçluların konkordato müessesesi kapsamında borç ve alacakları yeniden yapılandırma işlemine tabi tutulmaktadır.
<< Önceki Haber Ünlü Tarım devi de konkordato istedi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER