Ümit Horzum'un kaçırıldıktan 112 gün sonra arabası bulundu...

Başkentin göbeğinde yaşanan adam kaçırma olaylarının failleri bulunmuyor, olaylar aydınlatılmıyor. Arabasının önü kesilerek kaçırılan Ümit Horzum ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Horzum’un arabası tekeri patlak bir şekilde bulundu. Horzum’dan ise 112 gündür halen haber alınamıyor.

SHABER3.COMAKP hükümeti tarafından yasal düzenlemeyle suç işlediği tespit edilse bile soruşturulamaz hale gelen MIT mensupları, hizmet hareketi mensubu olduğu gerekçesiyle çok sayıda kişiyi kaçırdı. Bunlardan biri olan Türkiye Akreditasyon Kurumu’nda Uzman Yardımcısı olarak çalışan Ümit Horzum’un kaçırılması üzerinden 112 gün geçti.

Horzum 06 Aralık 2017 tarihinde 20 h 1931 plakalı aracıyla seyir halindeyken aracın önü kesilerek zorla kaçırıldı. Horzum’un kullandığı aracın protokol yoluna girdiği iddia edilmişti. Ancak Horzum’un eşi Opet bayiinden akaryakıt aldığını belgeleyerek bu iddiayı çürütmüştü.

KAÇIRILMADAN 111 GÜN SONRA ARABASI BULUNDU

Horzum’un kaçırılması olayında geçtiğimiz gün önemli bir gelişme yaşandı.

Yine, Ümit Horzum’un zorla kaçırılmadan önce kullandığı ve terk edilmiş halde olduğunu düşünülen 20 h 1931 plakalı aracın bulunması için, bütün devlet birimlerinden yardım istendi. Ama bu zamana kadar hiçbir ipucu bulunamadı.

Kaçırılma eyleminin üzerinden (111) gün geçtikten sonra, Ümit Horzum’un zorla kaçırılmadan önce kullanmakta olduğu araç eşi tarafından 24 Mart 2018’de bulundu.

Ümit Horzum’un aracı Celal Esat Arseven Caddesi Yıldıztepe mahallesi, 105. Sk. No : 84-86 Altındağ/Ankara yakınında, yıldız parkının köşesinde bulundu. Aracın arka lastiklerden bir tanesi inmiş durumdaydı.

Araç bulunduktan sonra hemen aracı inceleme yapmaları ve delil araştırmaları için eşi tarafından 155 aranıp olay yerine çağrılan polislere teslim edildi. Fakat araç olay yerinde iken hiçbir delil incelemesi yapılmadan araç suç yerinden alınarak Balgat otoparkına çekici yardımı ile götürüldü. Araç Hasköy de bulunmuş iken eşi Ostim karakolu mıntıkasında otururken araç her nedense Balgat’a götürüldü.

POLİS VATANDAŞLARIN SAYISIZ İHBARINI DEĞERLENDİRMEDİ

Ayrıca olay yerinde toplanan birçok vatandaş polisin araca işlem yaptığı esnada polise neden bu zamana kadar gelmedikleri yönüne şikayette bulunmuştur. Birçok bölge sakini olay yerinde bulunan polise aracın plaka ve modelini de vererek 155 polis imdat hattını birçok kez aradıklarını, bu aracın üç dört aydır burada olduğunu, tam köşeye park edildiği için bu araç yüzünden inşaat kamyonlarının köşeyi dönemediğini defalarca 155’i arayarak ihbar ettiklerini söyledi.

Bu sırada, olay yerinde bulunan polis mağdur ümit horzum’un eşine ve vatandaşlara cevaben 20 h 1931 plakalı araca ait kayıtlar kontrol edilmiş ve “çalıntı kaydı yok, bu sebeple ilgilenilmemiştir” şeklinde beyanda bulundu.

Horzum’un kullandığı aracın KGYS (mobese) kaydının, en son 29.11.2017 tarihinde olduğuna dair polis tarafından tutanak tutuldu. Tutanak, Adalet Bakanlığı’na, oradan da, şeklinde AİHM’e bile gönderilmedi.

Yani polis, Ümit Horzum’un kullandığı araç olan 20 h 1931 plakalı aracın bilgilerine hem de bu arabanın kaçırılma olayına karıştığına dair bilgiye sahip.
<< Önceki Haber Ümit Horzum'un kaçırıldıktan 112 gün sonra arabası... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER