Uçaktan atılan zırhlı araç hedefi ıskaladı

ABD’li askerlerin C-17 askeri nakliye uçağından bir zırhlı aracı indirirken zamanlama hatası yaptığı ve köylerin bulunduğu kırsal alana indirdiği öğrenildi.

Uçaktan atılan zırhlı araç hedefi ıskaladı

Military.com askeri haber sitesinin aktardığına göre zırhlı araç indirme platformunun testleri sırasında C-17 tipi askeri nakliye uçağından bir Yüksek Hareket Kabiliyetli Çok Amaçlı Aracı (Humvee) indirmeye çalışan askerler zamanlama hatası yaptı ve aracı 1 dakika erken uçaktan ‘düşürdü'. Hata sonucunda Humvee, hedeflenen yerin 1.5 kilometre uzağına, köylerin bulunduğu kırsal alana iniş yaptı.

Askerlerin hatası sonucunda yaralanan olmadığı ve özel mülke zarar verilmediği belirtilen haberde, olayın nedenleriyle ilgili soruşturma açıldığı kaydedildi.

İki yıl önce de ABD'nin hava indirme birliklerinde görevli askerlerin yer aldığı benzer bir olay yaşanmıştı. ABD 173. Hava Tugayı'nın Almanya'daki Hohenfels Üssü'nde gerçekleştirdiği tatbikatta 3 adet Humvee aracı, yerleştirildikleri paraşüt platformlarından sıyrılarak peş peşe yere düşmüştü.
<< Önceki Haber Uçaktan atılan zırhlı araç hedefi ıskaladı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER