TRT'de skandal büyüyor: Silahlarla beraber GPS cihazları da kayıp

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nde silahlarla birlikte ruhsatlarının da götürüldüğü bilgisini edindiğini söyledi.

SHABER3.COM

TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nde kuruma ait 10 adet silahın ortadan kaybolduğunu açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel silahlarla birlikte ruhsatlarının da götürüldüğünü belirtti.

Silahların yaklaşık iki aydır kayıp olmasına rağmen olayın kamuoyundan gizlenmeye çalışıldığını dile getiren Atila Sertel, konuyla ilgili olarak şimdiye kadar hiçbir görevli veya yönetici hakkında soruşturma açılmadığını vurguladı.

“10 ADET SİLAH RUHSATI İLE BİRLİKTE KAYBOLUYOR, TRT YÖNETİMİNDEN SES YOK”

Silah skandalıyla ilgili yeni bilgilere ulaştığını belirten Sertel, şunları söyledi: “Yaklaşık iki ay önce TRT İzmir Bölge Müdürlüğüne güvenlik görevlilerinin kullanımı için yeni silahlar alınıyor. Yeni silahlar geldikten kısa bir süre sonra eski silahlar kilitli olan kasadan ruhsatlarıyla birlikte alınıyor. Silahların ortadan kaybolduğu müfettiş denetiminde açığa çıkıyor. Müfettiş silah olayını Ankara’ya bildirince başka bir müfettiş daha geliyor."

Sertel, "Emniyet’e de çok sonra bildiriliyor. Müfettiş gelip incelemesine ve üzerinden çok uzun zaman geçmesine rağmen kaybolan silahlarla ilgili henüz bir rapor yazılmış değil. Kuruma ait çok önemli on demirbaş ortadan kaybolmasına rağmen sorumlular bulunmuş değil. Açığa alınan, soruşturma açılan kimse yok. 10 adet silah ruhsatı ile birlikte kayboluyor ancak TRT yönetiminden ses yok." dedi.

SERTEL: BÖLGE MÜDÜRÜNÜN ARABASININ CAMI KIRILDI, GPS SÖKÜLDÜ

Silahların kaybolduğu günlerde TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nde başka ilginç olaylar yaşandığına yönelik iddiaların olduğunu açıklayan Sertel, “İzmir Bölge Müdürü Mevlüt Şahbaz’a tahsis edilen makam aracının kurumun bahçesinde kameraların görmediği bir noktada park halinde iken camının kırıldığı ve araçta takılı olan GPS kartının söküldüğü iddia ediliyor. Böylesine büyük bir kurumda silahlar kilitli kasadan alınıyor, kurumun bahçesinde makam aracının camı kırılıyor, GPS cihazı sökülüyor ve hiç kimseden ses çıkmıyor. TRT’de neler oluyor açıklasınlar.” diye konuştu.

<< Önceki Haber TRT'de skandal büyüyor: Silahlarla beraber GPS cihazları... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER