Suriyelilerin seçmen kâğıtları hazır! ‘Sayı açıklanandan çok fazla’

31 Mart'ta oy kullanacak Suriyelilerin seçmen kâğıtları ikamet adreslerine gönderilmeye başlandı. Yerel seçimlerde 53 bin 99 Suriyelinin oy kullanması bekleniyor.

SHABER3.COM

31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimi'nde oy kullanacak Suriyelilerin seçmen kâğıtları ikamet adreslerine gönderilmeye başlandı. Önümüzdeki yerel seçimlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçen 79 bin 820 Suriyeliden, yaşları 18’in üzerinde olan 53 bin 99’u oy kullanma hakkına sahip.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 79 bin 820 Suriyelinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçtiğini, bu kişilerin arasında oy kullanacak olanların sayısının 53 bin 99 olduğunu açıklamıştı.

SEÇİM ÖNCESİ SURİYELİ SAYISININ ARTTIĞI İDDİA EDİLDİ

Vatandaşlığa geçen Suriyelilerin seçmen kâğıtları da ikamet adreslerine gönderilmeye başlandı. 

24 Haziran 2018 Milletvekilliği Genel Seçim’nde 30 bin olarak açıklanan Türk vatandaşlığına geçen Suriyeli sayısının 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde 79 bin 820’ye yükseldiği ifade edilmişti.“SAYI AÇIKLANANDAN ÇOK DAHA FAZLA”

“Konu hakkında sosyal paylaşım sitesindeki hesabından açıklama yapan İyi Parti Genel başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Vatandaşlık verilen Suriyeli sayısı açıklanan sayıdan çok daha fazla. Bir sabah uyandığınızda milyonlarca Suriyelinin vatandaş yapıldığını öğreneceksiniz. Çok geç olmadan uyan Türk.” mesajını paylaştı.


<< Önceki Haber Suriyelilerin seçmen kâğıtları hazır! ‘Sayı açıklanandan... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER