'Seçimden hemen sonraki gün IMF ile anlaşacaklar'

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Türkiye’nin IMF’yle Arjantin’e benzer bir anlaşma yapacağını söyledi.

SHABER3.COM

CHP’li Bekaroğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, 2019 Yılı bütçe görüşmelerinin sürdüğünü anlattı, basının, Hükümet konuşmalarının ardından salondan çıktığını, görüşmeleri takip etmediğini ifade etti.

“TÜRKİYE, ARJANTİN’İN İMZALADIĞINA BENZER BİR IMF ANLAŞMASINA DOĞRU GİDİYOR”

Hükümet tarafından bazı sektörlerde teşviklerin açıklandığını da anımsatan Bekaroğlu, bunların “geçen yıllarda panikle yapılan düzenlemelere benzediğini” bildirdi.  “Bu düzenlemeleri niye yapıyorlar?” diye soran Bekaroğlu, şunları söyledi:

“Yaptıkları yanlışlıklar sonucu Türkiye krize girdi. Şimdi aynı yanlışa devam ediyorlar. Niye yapıyorlar? 31 Mart’taki yerel seçimler için yapıyorlar. Yerel seçimlerden hemen sonraki gün IMF anlaşması yapacaklar. Başka hiçbir kurtuluşları yok. Ancak bu anlaşmayı iki sene önce yapmalarına oranla 4-5 misli bedel ödeyeceğiz. Bunlar AKP’nin seçimi kazanması için yapılan ekonomik yanlışlar. Türkiye, Arjantin’in imzaladığına benzer bir IMF anlaşmasına doğru gidiyor.”

Türkiye’nin “Otoriter ve totaliter, tek adam yönetimine doğru gittiğini” belirten Bekaroğlu, “Türkiye, bunu taşıyamaz. Türkiye’nin 100 küsur yıllık demokrasi geleneği var. Bunu tatmış olan bir halk bunu taşıyamaz.” diye konuştu.
<< Önceki Haber 'Seçimden hemen sonraki gün IMF ile anlaşacaklar' Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER