SADAT'çı başdanışman nerede? Son 15 günde 'bir yerlere' seyahati oldu mu?

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Adnan Tanrıverdi nerede? Yeniçağ Ankara temsilcisine göre bunun bir sebebi var.

SHABER3.COM

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi, emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi'nin nerede olduğunu sordu. Takan, "Tanrıverdi'nin uzunca sayılabilecek bir süredir medyada görünmemesi dikkat çekici" ifadesini kullanırken 'son 15 günde yurtdışına yaptığı herhangi bir seyahat oldu mu?' diye sorarak imada bulundu.

Takan, Tanrıverdi'nin uzunca bir süredir medyada görünmediğini ifade ettiği "SADATCI nerede?.." başlıklı (16 Nisan 2019) yazısında şu iddiaları gündeme getirdi:  

Bir zamanlar çok tartışıldı, kamuoyunu bir hayli meşgul etti. Epeydir kendinden pek bahsettirmiyor!.. Unutanlar için kısa bir hatırlatmada bulunalım. SADAT; uluslararası savunma danışmanlığı yapan, merkezi Türkiye'de görünen bir şirket. Detaylarını merak edenler internete başvurabilir. Kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi. O da bir zamanlar pek popülerdi!.. Tanrıverdi, Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığına atandı ardından Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğine getirildi. Uzunca sayılabilecek bir süredir medyada görünmemesi de dikkat çekici...
Şeffaf olacaklardı... Kurulurken, Cumhurbaşkanlığı kurullarının üzerine çok büyük önem atfedilmişti. İstanbul seçimleri ile yakından ilgilenmiyorsa ne yaptıklarını çok merak eder hale geldik. S-400'ler, F-35'ler gibi çok derin krizlerimiz var. Dünyanın muhtelif yerlerinde darbeler meydana geliyor. Merak ediyorum; Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplantı üstüne toplantı yapıyor mu? Bırakın bizleri!.. Acaba Cumhurbaşkanını bilgilendiriyor mu?.. Çok büyük bir merakım daha var;

Kurulun, güvenlik kanadında görev yaptığını bildiğimiz Adnan Tanrıverdi acaba bugünlerde nerede ve ne yapar?.. Son 15 gün içinde Adnan Tanrıverdi neredeydi?.. Herhangi bir ülkeye seyahati oldu mu? Oldu ise görevi neydi?.. Türkiye'ye döndü mü?.. Türkiye dışına çıktıysa, o gezisi turistik amaçlı mıydı?.. Resmi görev ile gittiyse içeriği neydi?.. Ankara'ya geldiyse, kamuoyunu bilgilendirmek için bir açıklama yapabilir mi?..  Eğer bu sorular boş ise (!) o da bizim gibi İstanbul'da oy saydırmayı mı izliyor?..
<< Önceki Haber SADAT'çı başdanışman nerede? Son 15 günde 'bir yerlere'... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER