Rotterdam'ın müslüman Belediye Başkanı: Size terörist diyenin aklına şaşarım

Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, 15 Temmuz sonrasında, Erdoğan rejiminin propaganda organı Sabah Gazetesi’nin, Hizmet Hareketi’ne yakın olduğu gerekçesiyle terör örgütü üyesi diye hedef gösterdiği Turan Yazır’a sahip çıktı. Yaftalamalara atıfta bulunan Aboutaleb, “Sizi terör örgütüne üyelikle suçlayanların aklına şaşarım. Bu suçlamayı yapanların insan tanıma özürlü olduğu muhakkak.” dedi.

SHABER3.COM

Hollanda´da 21 Mart 2018 çarşamba günü yerel yönetimlerin yeni üyelerini belirlemek için yapılan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ülke genelinde veda ve yemin töreni yapılıyor. Bu törenlerden biri de ülkenin büyük şehirlerinden Rotterdam Belediyesi'nde gerçekleştirildi. Rotterdam’ın Müslüman Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, eski ve yeni meclis üyelerinin katıldığı törende yaptığı konuşmada, ‘demokrasiye ve dürüstlüğü savunmaya devam edin’ çağrısında bulundu.

Konuşmasının özel bölümünü CDA Rotterdam Merkez Karar Üyesi Turan Yazır’a ayıran Başkan Aboutaleb, kişiliği ile Rotterdam Belediyesi’ni başarılı temsili için Yazır’a teşekkür etti. Aboutaleb sözlerini şöyle sürdürdü: “Birilerinin sizi terör örgütü üyesi olmakla suçlamasının akıl ve mantıkla ilgisi yok. Bunu yapanlar, kesinlikle insanlar hakkında bilgi sahibi değil. Sarf edilen sözleri tuhaf buldum. Bunu tekrar hatırlatmak isterim.”

ERDOĞAN’IN PROPOGANDA GAZETESİ SABAH’A TEKZİP

Sabah yayımladığı haberde Turan Yazır için, F….’nun Hollanda imamı yakıştırmasında bulunmuştu. Yazır’ı, ırkçı PVV Parti Lideri Wilders ile beraber çalışarak Türkiye hükümetinin bakanlarının Hollanda’da kampanya yapmasını engellemeye çalışmakla suçlamıştı. Yazır’ın, geçen yıl (2017) AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yanlısı Sabah hakkında açtığı davaya Rotterdam belediyesi de dahil olmuştu. Rotterdam adliye sarayında görülen davada Meclis Üyesi Turan Yazır ve Rotterdam Belediyesi katibini dinleyen mahkeme heyeti, Sabah’ın yalan haberini düzeltmesi için gazete yönetimine tekzip göndermişti.

YAZIR: GÜLEN’İN FİKİRLERİNE SAYGI VE SEMPATİ DUYUYORUM

Hollanda’nın NOS1 ve NPO1 televizyonlarına konuşan Yazır, “Ben sayın Gülen’in fikirlerine sempati duyuyorum. Bazı medya yayınlarında iddia edildiği gibi ben terörist değilim hiçbir terör örgütüne de üye değilim.” ifadelerini kullanmıştı.

Basri Doğan / Hollanda
<< Önceki Haber Rotterdam'ın müslüman Belediye Başkanı: Size terörist... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER