Soylu hedef gösterdi, polis kapıyı kırarak girdi

Dün akşam saatlerinde HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne gelen polis, güvenlik önlemi aldıktan sonra parti binasına girmek istedi. Milletvekillerinin engellemeleri ile karşılaşan polis, parti binasının kapısını kırarak içeri girdi.

SHABER3.COM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun günlerdir ağır hakaretlerle hedef gösterdiği Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri polis şiddetine maruz kaldı. Diyarbakır il binasının kapısını kıran polis, mukavemet gösteren milletvekillerini de şiddet uyguladı. 

Açlık grevinde bulunan on kişiden yedisi gözaltına alındı. Açlık grevi yapan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e destek için aralarında HDP Diyarbakır milletvekillerinin de bulunduğu 10 kişi, HDP Diyarbakır il binasında açıklık grevi yapıyordu.

KAPIYI KIRIP İÇERİ GİRDİLER

Dün akşam saatlerinde HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne gelen polis, güvenlik önlemi aldıktan sonra parti binasına girmek istedi. Milletvekillerinin engellemeleri ile karşılaşan polis, parti binasının kapısını kırarak içeri girdi. 

HDP yöneticileri ve vekilleri bugün Diyarbakır il binası önünde basın açıklaması yaptı. Heyet adına konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları, “Yasal bir siyasi kurum olan partiye” yönelik operasyonu “Bu hukuksuzluktur, bu kabul edilemez.” dedi. 


Polis şiddetini çektiği esnasında bir başka polis tarafından HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'in telefonuna el konuldu. Bugün kimliği belirsiz bir kişi tarafından geri getirilen telefonun ekranı parçalanmış vaziyetteydi.
 
POLİS, MİLLETVEKİLİNİN TELEFONUNU KIRDI

Baskında polis tarafından darp edilen milletvekillerinden Saliha Aydeniz, polis şiddetini kaydettiği sırada, müdür olduğu öğrenilen bir polis memuru tarafından telefonuna el konuldu. Aydeniz’in telefonuna el konulmasını başka bir milletvekili cep telefonu ile kaydetti. 

Aydeniz’in telefonu gün içinde bir esnaf tarafından parçalanmış halde HDP il binasına getirildi. 

Kimliği belirsiz bir kişi tarafından telefonun bir esnafa verildiği ve HDP il binasına götürülmesinin istendiği belirtildi. Parçalanmış halde olan telefon, il binasına getirilerek Aydeniz’e verildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 7 Mart'ta yaptığı seçim konuşmasında, HDP'nin eş başkanlarına hakaret etmişti: "Pervin Buldan denilen kadının dili zehirli, komünist sakallı başkanı (Sezai Temelli) da meymenetsiz." 
<< Önceki Haber Soylu hedef gösterdi, polis kapıyı kırarak girdi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER