Nasıl Yani! Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi kaçak su kullanıyormuş!

Sayıştay Başkanlığı kamu idarelerini denetledi. Denetlemede, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün kaçak su kullandığı ortaya çıktı.

SHABER3.COM

Sayıştay Başkanlığı, 2017 yılı “Kamu İdareleri Denetim Raporu”nu açıkladı. Raporda Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (ASKİ) hizmet binaları ile tesislerinde su/atıksu aboneliklerinin bulunmadığı tespit edilirken "Mahalli idareler ve bağlı kuruluşları ile su ve kanal idarelerinin su/atıksu aboneliklerine ilişkin herhangi bir muafiyetin düzenlenmediği" ifade edildi.

ASKİ: SAYAÇLAR HER AY DÜZENLİ OLARAK OKUNUYOR
Sayıştay'ın hazırladığı raporda ASKİ’nin hizmet binaları ve tesislerinde, su ve atık su aboneliklerinin bulunması ve faturalandırma yapılması gerektiği belirtilirken kurumdan Sayıştay'a yanıt gecikmedi. ASKİ'nin verdiği yanıtta Sayıştay’ın rapordaki tespitine karşı 73 adet aboneliğinin olduğunu açıklayarak her ay sayaçların düzenli okunduğunu belirtti.

ASKİ'nin kaçak su kullanımı ile ilgili açıklaması şöyle:
 
"Kuruluşumuz bünyesinde hizmet binaları ve tesislerinde tüketilen su ve atık suya ilişkin olarak aboneliklerin yaptırılmadığı hususu belirlenmiş ise de idaremiz adına 73 adet abonelik yapılmış olup sayaçların okuması her ay düzenli olarak gerçekleştirilmektedir."

"SONRAKİ DENETİMLERDE İZLENECEK"
ASKİ'nin verdiği yanıt sonrası Sayıştay Başkanlığı, sonraki denetimlerde konunun takip edileceğini belirterek raporda, "ASKİ Genel Müdürlüğü hizmet binaları ile tesislerinde su/atık su aboneliklerinin bulunmadığından bahisle İdare adına 73 adet aboneliğin yapılmış olduğu, sayaçların okumasının ise her ay düzenli olarak gerçekleştirildiği ifade edilmiş olup, söz konusu husus sonraki denetimlerde izlenecektir" ifadelerine yer verdi.
<< Önceki Haber Nasıl Yani! Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi kaçak su... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER