Madem bu elbiseler var Peki kim giyiyor ?

Tunceli’nin Nazimiye ilçesi kırsalında yürütülen operasyonlarda hava sıcıklığının eksi 5 dereceye kadar inmesinden dolayı donarak şehit olan 2 askerin acısı devam ederken 3 yıl önce yapılan bir haber dikkat çekti.

SHABER3.COMİhlas Haber Ajansı’nın (İHA) servis edip başta Yeni Şafak ve Milliyet olmak üzere birçok yandaş gazetenin yayımladığı 24 Şubat 2016 tarihli  ‘Asker ve polis eksi 40 derecede üşümeyecek’ başlıklı haberde, Yozgat’ta bir tekstil fabrikasının asker ve polise eksi 40 dereceye kadar içerisine soğuk almayan ve yanmayan ateşe dayanıklı elbise ürettiğini ifade edilmişti.


 


Fabrikanın 2004 yılından beri üretim yapan bir fabrika olduğu, asker ve polislerin kullanması için teknik tekstil üzerine üretim yaptığının dikkat çekildiği haberde, “Türk Ordusu ve Türk Polisi’ne elbise üreten Garanti Giyim, Almanya, Fransa başta olmak üzere birçok ülkenin de asker ve polisine elbise üretimi yaparak, ihracata da büyük katkı sağlıyor. Garanti Tekstil Genel Müdürü Mustafa Kıran, teknik tekstil denilen tekstillerden askeriye ve polise hem Türkiye hem de yurt dışına kıyafetler diken özelliği olan herkesin yapmasının zor olduğu ürünlere odaklanmış bir firma olduklarını söyledi. Yaptıkları ürünlerden soğuk iklim kıyafetleri nefes alabilen ama dışarıdan soğuğu rüzgarı içeri almayan ama içerideki teri dışarı atan kumaşlardan kıyafetler ürettiklerini vurgulayan Genel Müdür Kıran, “Bunu müşterinin isteğine göre artı 5 dereceden eksi 40 dereceye kadar yapıyoruz. Türk ordusunun soğuk iklim kıyafetlerinin birçoğunu bizler verdik hem askerin hem polisimizin. Yine Almanya ordusu için soğuk iklim kıyafetleri ve bazı ülkelere soğuk iklim kıyafetlerinin üretimini yaptık” ifadelerine yer verildi.


<< Önceki Haber Madem bu elbiseler var Peki kim giyiyor ? Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER