Kısıklı'daki 4 milyonluk villayı nasıl edindi?

Resmi Gazete’de seçim sonuçlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mal varlığı da yer aldı.

SHABER3.COM

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin sonuçlarına ilişkin kararının yer aldığı bugünkü Resmi Gazete'de Tayyip Erdoğan'ın mal varlığına da yer verildi.

Erdoğan'ın mal varlığına geçen yıl Üsküdar Kısıklı'daki 4 milyon TL'lik konut da eklendi. Bankada ve elinde bulunan toplam nakit parasının 6 milyon 347 bin 760 TL olduğu ifade edilirken Erdoğan'ın Mehmet Gür'e ise 2 milyon TL borcu olduğu kaydedildi.

Oda TV'de yer alan habere göre Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın 'ortağımız' dediği İşadamı Mehmet Gür'ün Erdoğan'a Kısıklı'da yan yana havuzlu iki villa sattığı yıllar önce gündeme gelmişti. İki villanın 2005 fiyatlarıyla 1.5 milyon dolar değerinde olduğu iddia edilmişti. Erdoğan yakın çevresine o dönem, "Bu evleri mevcutları satarak aldım" açıklamasında bulunmuştu.

EMİNE ERDOĞAN'IN TAKILARI LİSTEDE YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 2001 yılında AKP Genel Başkanı olarak partisine verdiği mal bildiriminde ise kendisine ait 8 kalem mal beyan etmişti. Erdoğan'ın, yargılanmasına da neden olan 10 Eylül 2001 tarihli, kendi el yazısıyla yazdığı mal beyanı şöyleydi:

Bolluca'da 376 metrekare arsa (40 bin lira),

Rize Güneysu'da 2 bin metrakere arazi (10 bin lira),

Şirket ortaklığı yüzde 12 (95 bin lira),

Şirket ortaklığı yüzde 12 (25 bin lira),

Şirket ortaklığı yüzde 12 (bin lira),

340 bin ABD Doları,

130 bin DM,

174 adet cumhuriyet altını.

Eşi Emine Erdoğan'a ait muhtelif takılar (7 bin 800 milyon lira),

Emine Erdoğan'ın üzerine kayıtlı 2000 model Passat otomobil.

Daha önce açıklanan mal varlığı beyanlarında yer alan Emine Erdoğan'ın takılarına bu kez yer verilmemesi ise dikkat çekti.
<< Önceki Haber Kısıklı'daki 4 milyonluk villayı nasıl edindi? Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER