Kıbrıs'ta gazeteye Afrin manşeti saldırısı

Afrin operasyonuna dair, 'Türkiye'den bir işgal harekatı daha' manşetinin ardından Erdoğan'ın hedef gösterdiği Kıbrıs'ta yayınlanan Afrika gazetesi, 300 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

SHABER3.COM

Kıbrıs’ta yayınlanan Afrika gazetesi, “Kıbrıs’a Barış Harekatı, Suriye’ye Zeytin Dalı Harekatı… Türkiye’den Bir İşgal Harekatı Daha” manşeti nedeniyle, 300 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Gazetenin yayın yönetmeni Şener Levent, Bianet’ten Ekin Karaca’ya yaptığı açıklamada “Kuzey Kıbrıs’ta Madımak ruh halini yaşadıklarını” söyledi.

Gazete önünde yaklaşık 300 kişinin toplandığını, atılan taşlarla camların kırıldığını söyleyen Levent, çevre köylerden grupların gazeteye doğru yola çıktığı duyumunu aldıklarını söyledi.

Levent, bina önündeki polislerin son derece etkisiz olduğu bilgisini verdi.

Afrika gazetesinin manşeti hakkında dün Bursa’da konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, şunları söylemişti:

ERDOĞAN: BU NE AHLAKSIZLIKTIR, BU NE EDEPSİZLİKTİR

“Kuzey Kıbrıs’ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış… “Türk ordusunun Kıbrıs’tan sonra yeni bir işgal yaptığını” söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır, bu ne edepsizliktir. Ben Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime böyle bir durum sergilemek suretiyle Kuzey Kıbrıs’ta onlara cevap vermeleri lazım.”

Şener Levent, Erdoğan’ın bu sözlerinden önce kendilerine yönelik herhangi bir tepkinin olmadığını belirtti ve tepkileri Erdoğan’ın sözlerinin ateşlediğini söyledi.
<< Önceki Haber Kıbrıs'ta gazeteye Afrin manşeti saldırısı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER