Karslı: Hükümetin 15 Temmuz'u bildiğine dair elimde belge var

Merkez Parti Genel Başkanı ve hukuk profesörü Abdurrahim Karslı, 15 Temmuz öncesi darbe girişiminin ihbar edilmesine rağmen engellenmediğine yönelik önemli bir bilgi paylaştı.

SHABER3.COM

Sosyal medya hesabından numarasını verdiği dava dosyasıyla ilgili konuşan Karslı, “İstanbul C Savcılığında bir şikayet dosyasından bir nüsha elime geçti ( dosya no: 2018/174149). Müşteki hükumet erkanının 15 Temmuz öncesi yapılan işlemlerden nasıl haberdar olduğunu ve önlenmediğini belgelerle açıklıyor.” dedi.

Karslı, söz konusu dosyada yer alan ve önemli ifşaatlarda bulunan müştekinin, özellikle ‘askeri darbe planlandığını, ekonomik sıkıntılar olacağını, uluslararası platformlarda Türkiye'nin sıkıntıya sokulacağını’, devletin en üst düzey yetkililerine belgeleriyle anlattığını vurguladı. Karslı, ”Yetkililer ise; “ilgilenip gereğini yapacağız” dedikleri halde ne yazık ki felaketimizi beklemişler. Neden beklemişler yazdığım dosya numarasında hepsi sabit. Allah'tan duam ve muradım gerçeklerin bir an önce gün yüzüne çıkmasıdır.” ifadelerini kullandı.
 

İşte o açıklamalar;

“Kıymetli arkadaşlar bu gün İstanbul C Savcılığında bir şikayet dosyasından bir nüsha elime geçti ( dosya no: 2018/174149). Müşteki hükumet erkanının 15 Temmuz öncesi yapılan işlemlerden nasıl haberdar olduğunu ve önlenmediğini belgelerle açıklıyor.”

“Müşteki gün gün yapılan darbe hazırlık işlemlerini; özellikle askeri darbe planlandığını, ekonomik sıkıntılar olacağını, uluslararası platformlarda Türkiye'nin sıkıntıya sokulacağını, devletin en üst düzey yetkililerine belgeleriyle anlatmış.”

“Yetkililer ise; “ilgilenip gereğini yapacağız” dedikleri halde ne yazık ki felaketimizi beklemişler. Neden beklemişler yazdığım dosya numarasında hepsi sabit. Allah'tan duam ve muradım gerçeklerin bir an önce gün yüzüne çıkmasıdır.

Arkadaşlar dosya numarasını verdim. Yazarak veya telefonla arayarak benden içeriğini sormayınız. İçeriği gerçekten sıkıntılı! İçeriğini başkaları açıklar diye düşünüyorum. Müştekinin tehlikeyi anlattığı kişiler de kendisini savunmak ve bu hususu dava konusu yapmak isteyecektir!”

“Şunu kısaca söyleyebilirim, bu bilgileri daha önce hiç bir yerde okumadım ve dinlemedim. Bekleyip görelim…”
<< Önceki Haber Karslı: Hükümetin 15 Temmuz'u bildiğine dair elimde belge var Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER