İyi Parti: Çöküş korkusuyla seçime gidiyorlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısının ardından İyi Parti’den ilk açıklama geldi.

SHABER3.COM

Hürriyet’te yer alan habere göre, Ümit Özdağ, MHP liderinin çağrısının ardından erken seçimin Türkiye için iyi olacağını söyledi.

Özdağ, “Biz seçime hazırız. Genel Başkanımız 15 Temmuz diye defaatle dile getirmişti. Ama AKP kongresi nedeniyle Kasım’a kalacağını tahmin ediyorduk ki ekonomik çöküş korkusu, Saray ve AKP’yi daha hızlı erken seçime zorladı. Bahçeli’ye de bu açıklamayı yaptırdılar” ifadesini kullandı.

Özdağ, şöyle konuştu:

‘KURTULUŞUN BAŞLANGICI OLACAK’

“İktidar ekonomik çöküşün sonuçlarını seçim sonrasına ötelemek için bu kararı aldı. Ama Türkiye için iyi olacak. Kurtuluşun başlangıcı olacak. Seçimin ardından Türkiye’de yeniden demokratik hukuk devletinin kurulmasıyla ülkemize gelmeyen sermaye gelmeye; Türkiye’den kaçan yetişmiş insan gücü dönmeye başlayacak. OHAL’in kalkması ve hukuk devletinin tesisiyle ekonomisinin rayına oturmasının da temelleri atılmış olacak.”

Erken seçim kararını Genel Başkan Meral Akşener ile de konuştuklarını anlatan Özdağ, kendisine “Size daha erken Sayın Cumhurbaşkanım diyeceğiz. Hayırlı olsun” dediğini aktardı.
<< Önceki Haber İyi Parti: Çöküş korkusuyla seçime gidiyorlar Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER