İstanbul Havalimanı'nda hala kaos var : 'Ekipler uçuş yapamadı'

Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na taşınma işlemleri büyük ölçüde tamamlandı. Atatürk Havalimanı Türkiye'de sivil havacılığı başlattığı topraklara veda etti.

SHABER3.COM
İstanbul Havalimanı'na taşınmanın ardından bazı uçucu ekiplerin yönlendirme eksikliği nedeniyle uçuşa geç kaldıkları ve havalimanı girişinde tam bir kaosun yaşandığı belirtiliyor.

AirportHaber'in haberine göre havalimanına gelen bazı THY uçucu ekipleri bir noktaya kadar Havaist otobüsleriyle gelmelerine rağmen yönlendirme ofislerine ulaşamadıkları ve havalimanı personeli dahil kimsenin yardımcı olamadığı ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen "Ask Me (Bana Sor)" ekiplerinin de uçucu ekipleri doğru noktaya yönlendiremedikleri, bazı kabin ekiplerinin 2 saat erkenden havalimanına gelmelerine rağmen eksik bilgilendirme nedeniyle uçuşa yetişemedikleri ve alan nöbetine yönlendirildikleri öğrenildi.

Havalimanı'na personel ve yolcu taşıyan Havaist otobüsleri ile alana gelen personel buradan sonra tam bir belirsizlik ile karşılaşıyor.

Hatta yönlendirme personelinin THY ekiplerine "Buradan sonra taksi ile gidin" önerisinde bulunduğu, ekiplerin ise büyük şaşkınlık yaşadığı ifade edildi. Bir saate yakın bir süre boyunca ekip odalarına ulaşamayan uçucular planlanan uçuşlarını yapamadı.

Taşınma sonrası ilk günde yaşanan kaos nedeniyle tam bir belirsizliğin hakim olduğu belirtiliyor.

<< Önceki Haber İstanbul Havalimanı'nda hala kaos var : 'Ekipler uçuş... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER