İsrail askerleri Gazze'de 5 Filistinli'yi öldürdü, 250 kişiyi de yaraladı

İsrail askerlerinin abluka altındaki Gazze sınırında gösterilerini sürdüren Filistinlilere ateş açması sonucu 5 kişinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda göstericinin yaralandığı bildirildi.

SHABER3.COM

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu Han Yunus'un doğu sınırında 5 Filistinlinin öldüğünü belirtildi. Ayrıca aralarında göz yaşartıcı gazdan etkilenenlerin de olduğu 250 kişinin yaralandığı kaydedildi. Gösterilerin başladığı geçen cumadan bu yana yaşamını yitiren Filistinli sayısı 24'e yükseldi.

Filistinlilerin abluka altındaki Gazze sınırında geçen cuma başlattıkları "Büyük Dönüş Yürüyüşü" kapsamındaki gösterileri bugün de devam ediyor.

?'BÜYÜK DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜ'

Filistinliler, Toprak Günü'nün 42. yıl dönümü kapsamında geçen cuma gününden bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında barışçıl eylemler düzenliyor. İsrail askerlerinin ise sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açtığı haberleri geliyor.

?Filistinliler "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında başlattıkları barışçıl gösterilerine altı hafta boyunca devam etmeyi planlıyor. Gösterilerin altı hafta boyunca devam edecek olmasının bir sebebi de bu tarihte ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını açıklamış olması.

<< Önceki Haber İsrail askerleri Gazze'de 5 Filistinli'yi öldürdü, 250... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER