İpek: Kabiliyetli insanların çökmeye ihtiyacı yoktur, haysiyetleri varsa emeğe saygı gösterirler

İşadamı Akın İpek KHK ile el konularak makamları peşkeş çekilen İpek Üniversitesiyle ilgili röportaj yapan/veren Erol Parlak ve Gülben Ergen’e tepki gösterdi.

SHABER3.COM

Gülben Ergen’in 24 Ocak’ta Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erol Parlak ile yaptığı söyleşiye değinen Akın İpek, “Mahareti, kabiliyeti, vasfı olan insanların çökmeye ihtiyacı yoktur. Haysiyetleri de var ise, en azından saygı gösterirler… Kendilerinin olmayan eserleri sanki kendilerinin imiş gibi göstermezler…” dedi.

Kişisel twitter hesabından açıklama yapan  hesabında açıklama yapan Akın İpek, paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Devlet ve çete arasındaki tek fark; Devletin bir anayasası olması ve buna dayanan kanunların herkesi bağlamasıdır… Anayasa ve kanunlar uygulanmaz diye KHK çıkarmanın adı; Zor kullanmaktır…ÖSYM ile hak kazanmış gençleri hiç bir gerekçe göstermeden dışarı at. Yıkılan hayatlarının üzerinde kendine hayal kur. Bu dönemin hocası bunlar… Ne anlatacaklar gençlere… Kökü olmayan gazoz ağacını mı? Bu dönem daha güzel anlatılamazdı… Bu şarkı kimin eseri diye sorulmamış… Hocamız hayallerini anlatmış. Resim çekilmiş… O kırmızı kapıyı boyamak yıllar sürdü… Dili yok konuşmaz sanılmasın. Konuşur… Fakat herkes anlamaz.”

Şarkıcı Gülben Ergen 24 Ocak’ta Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erol Parlak ile yaptığı söyleşi yapmış, Parlak üniversite kendi eseriymiş gibi sözler sarfetmişti.

Rektör Parlak, Akın İpek tarafından kendi kaynaklarıyla kurulan ve eğitime başlayan üniversite önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Gülben Ergen ise söyleşiyi takdimde şu ifadeleri kullandı:

“Yunus Dilinden” adıyla bir konser davetiyesi alıyorum… İçeriğini öğrendikten sonra yolum Ankara’ya, olağanüstü bir özenle hazırlanmış, dünyada örneği az görülebilir bir müzik ve güzel sanatlar üniversitesine varıyor… Burası, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi… Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile açılacak.”
<< Önceki Haber İpek: Kabiliyetli insanların çökmeye ihtiyacı yoktur,... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER