"Huzur hakkı" avcısı Alinur Aktaş nihayet şirketleri bıraktı

Belediyenin tüm şirketlerine kendisini "başkan" olarak atayan ve şirket başı "huzur hakkı" alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın tepkilerin ardından görevlerinden istifa ettiği öne sürüldü.

SHABER3.COM

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, kendisini belediyenin tüm şirketlerine yönetim kurulu başkanı olarak atamıştı.

Söz konusu şirketlere Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) il yöneticilerini başkan vekili yapan Aktaş'ın "huzur hakkı" adı altında da aylık yaklaşık şirket başı 750’şer lira "huzur hakkı" aldığı ortaya çıkmıştı.

ŞİRKETLERDEN İSTİFA ETTİ

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre Başkan Aktaş, tepkilerin ardından yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerden istifa etti.

Eleştirilerin hedefinde olan Aktaş'ın, Kurban Bayramı öncesi yönetim kurulu başkanlığını yaptığı BURULAŞ, BURFAŞ, Kültür AŞ. BEŞAŞ, Tarım AŞ, Jeotermal AŞ ve Burkent şirketlerinden istifa ettiği ortaya çıktı.

Aktaş’ın sadece diğer ilçe belediyelerinin de iştiraklarıyla kurulmuş olan BİNTED Şirketi’nin başında kaldığı öğrenildi.

BOĞULARAK HAYATINI KAYBEDEN KHK'LI AİLEYE CENAZE ARACI VERMEMİŞTİ

Belediye başkanı Alinur Aktaş, Ege Denizi'nde boğularak hayatını kaybeden ve Bursa'da defnedilmesi istenen Kanun Hükmünde Kararname (KHK) mağduru ailenin ikisi bebek üç ferdi için (Gökhan, Nurbanu ve Burhan Yeni) cenaze aracı tahsis edilmesine izin vermemiş ve büyük tepki çekmişti.
<< Önceki Haber "Huzur hakkı" avcısı Alinur Aktaş nihayet şirketleri... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER