Haşim Kılıç'ın oğluyla ilgili karar neden şimdi sızdırıldı?

Eski AYM Başkanı Haşim Kılıç'ın oğlu Fatih Samed Kılıç hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarılmıştı. İddiaya göre, Samed Kılıç arkadaşının gözaltına alınmasının akşamında yurtdışına çıktı

SHABER3.COM

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca eski AYM Başkanı Haşim Kılıç'ın oğlu Fatih Samed Kılıç hakkında yakalama kararı çıkarılmasına neden olan soruşturmada basına yansıyan yeni ayrıntılara göre, Kılıç'ın çocukluk arkadaşı S.C.K., 24 Mayıs 2017'de Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik bir ByLock operasyonu sırasında gözaltına alındı.

Arkadaşının gözaltına alındığını öğrenen Kılıç'ın, aynı günün akşamında Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan yurtdışına çıktığı belirtildi. Ardından Kılıç'ın da gözaltına alınan arkadaşı S.C.K. adına kayıtlı hat üzerinden ByLock kullandığı öne sürüldü.

'ÜLKEYİ TERK ETTİ'

Gazete Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın iddiasına göre; savcılık önce, GSM hattının sahibi S.C.K.'yı gözaltına aldı. Yine iddiaya göre, arkadaşının ByLock nedeniyle gözaltına alındığını öğrenen Kılıç, gerçek kullanıcının kendisi olduğu suçlamasıyla karşılaşacağını düşünerek ülkeyi terk etti. 

HABER ŞİMDİ SIZDIRILDI

Fatih Samet Kılıç hakkında, aradan geçen uzun sürenin ardından yakalama kararı çıkarıldı ve basına da konu sızdırıldı, üstelik haber ilk olarak devletin resmi haber kaynağı olan Anadolu Ajansı tarafından servis edilerek yalanlama ve manipüle ihtimalleri ortadan kaldırıldı. Abdullah Gül'e yakınlığıyla bilinen eski AYM Başkanı'nın oğluyla ilgili kararın bugüne kadar sümenaltında bekletilip sızdırılması Gül ekibine bir mesaj olarak görülüyor. 

İNGİLTERE'DE ŞİRKETİ VAR

Bu arada, Fatih Samed Kılıç'ın İngiltere'nin Wiltshire kentinde olduğu belirlendi. Birleşik Krallık'taki (United Kingdom-UK) şirketlere ilişkin bilgilerin yer aldığı Companies House isimli internet sitesindeki verilere göre, 36 yaşındaki Kılıç, FSK Renovasyon Ltd isimli bir şirket kurdu. 5 Eylül 2017'de kurulan şirket, mimari tasarım, inşaatlarda esaslı bakım, restorasyon yapacak. Şirketin tek yetkilisi ve çalışanı da yine şirketin kurucusu olan Fatih Samed Kılıç. Şirketin isminin Kılıç'ın ad ve soyadının baş harflerinden oluştuğu belirtiliyor.
ÖNE ÇIKAN HABERLER