Halk açlığın pençesinde, Maduro'nun derdi Diriliş dizisi

Devlet Başkanı Maduro'nun isteğiyle Venezüella Devlet televizyonu TVES, TRT'nin dizisi Diriliş Ertuğrul'u yayınlamaya başladı.

SHABER3.COM

Venezüela'da milyonlarca kişi açlık ve işsizliğin pençesinde kıvranırken hükümet ilginç icraatlarla gündeme geliyor.

Ülkenin lüks harcamalarından taviz vermediği için eleştirilen, ünlü Türk restoranında yemek yiyebilmek için birkaç saatliğine Türkiye'ye gelip giden diktatörü Nicolas Maduro'nun hayranı olduğu Diriliş dizisi TV'lerde gösterilmeye başlandı.

Maduro'nun Temmuz ayında Beykoz'daki setini ziyaret ettiği dizi, bu hafta ülkenin resmi televizyonu TVES'te yayınlanmaya başladı. Hafta içi her gün akşam saatlerinde diziyi ekrana taşıyan TVES, sosyal medya hesabından Diriliş'in 3'üncü bölümünün fragmanını paylaşırken, ülke basınında da diziye ilişkin haberler yapılmaya başlandı.

El Universal gazetesinin internet sitesi, haberi, okuyucularına "TVES, Türk dizisi ‘Mücadele, hırs ve aşkın hikayesi Ertuğrul'u yayınlıyor" başlığıyla duyurdu. Haberde, Diriliş Ertuğrul'un aldığı birçok ödüle dikkat çekilirken, yapımın, 'liderliğiyle dünya tarihini etkileyen Ertuğrul Gazi'nin hayatını' konu aldığı belirtildi.

Maduro'nun, Diriliş Ertuğrul'a olan hayranlığı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eylül ayında bu ülkeye yaptığı ziyarette de gündeme gelmişti.

Çavuşoğlu'nu, başkent Caracas'taki devlet başkanlığı sarayı Miraflores'te kabul eden Maduro, görüşmede, dizinin ülkesinde yayınlanması için girişimde bulunacağını söylemişti.
<< Önceki Haber Halk açlığın pençesinde, Maduro'nun derdi Diriliş dizisi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER