Reza Zarrab'ı tahliye eden hakimin Facebook bilgileri şaşırttı!

17 Aralık tahliye kararlarını veren hakimin Facebook profilindeki bilgileri, 'tarafsızlığa gölge düşmesi' olarak tartışma başlamasına sebep oldu. Sosyal medyada dolaşan şok iddia Meclis gündemine de taşındı...

Reza Zarrab'ı tahliye eden hakimin Facebook bilgileri şaşırttı!

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında bakan çocukları ve Reza Zarrab'ın da aralarında bulunduğu 5 şüpheli hakkında tahliye kararı veren hakimin Facebook profilindeki bilgiler sosyal medyada günün konusu oldu. Radikal'e göre Hakim İslam Çiçek'e ait olduğu öğrenilen hesapta beğenilerden biri Başbakan Erdoğan için açılmış "Allah UZUN ömür versin UZUN adam" sayfası. Sosyal medyada hakim İslam Çiçek'in verdiği kararda tarafsız olamayacağı yorumları yapıldı.

İDDİA MECLİSE TAŞINDI

Yolsuzluk rüşvet operasyonunda tutuklanan Reza Zarrab ve bakan çocukları için tahliye kararı veren hakim İslam Çiçek ile ilgili sosyal medyada dolaşan şok iddia Meclis gündemine taşındı.MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, Çiçek’in Facebook sayfasında Başbakan Tayyip Erdoğan için, “Allah uzun ömür versin uzun adam” notunun yer aldığını açıkladı. Bal, partisinin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ için verdiği gensoru önergesinin dün Meclis Genel Kurulu’ndaki görüşmelerinde şöyle dedi: 

“Zarrab dahil bakan çocuklarını tahliye eden hakim İslam Çiçek Facebook sayfasında paylaşıyor, beğeniyor. Neyi beğeniyor? Size okuyorum: ‘Allah uzun ömür versin uzun adam’ diyor Tayyip Erdoğan Bey’in fotoğrafıyla beraber. İşte, yargı bu hâle gelmiştir. Biz de diyoruz Sayın Başbakana Allah uzun ömür versin çünkü biz canını alacak halde değiliz, Cenab-ı Allah ecelini verir, vakti saati gelir, hepimiz gidiciyiz ama böyle bir hakim Başbakanın taraf olduğu bir davada Facebook sayfasında böyle bir reklama ihtiyaç duyuyorsa onun verdiği kararı, biz muhalefet partisi olarak ve Türk milleti de haklı olarak kaygıyla, endişeyle ve şüpheyle karşılaması gerekecektir.” 


Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER