Google 2 Nisan'da fişi çekiyor: Fotoğraf ve videolarınız silinecek

Google'ın popüler e-posta servisi Gmail'e erişimi farklı bir boyuta taşıyan Gmail Inbox'ın fişi çekiliyor. Şirket aynı zamanda Google+ hizmetini de 2 Nisan'da sonlandırıyor.

SHABER3.COM

Google tarafından kullanıcılara gönderilen e-postada, "2 Nisan 2019'da Google+'nın tüketici sürümünün kullanıma kapatılacağını ve tüketici Google+ hesaplarındaki içeriklerin silinmeye başlanacağını hatırlatırız. Google+'daki fotoğraf ve videolarınız da Albüm Arşivinizden ve Google+ sayfalarınızdan silinecek" uyarısı yer aldı.

2014'te sadece davetiye yoluyla kullanılabilen bir hizmet olarak açılan Inbox, epostalarınıza daha etkileşimli ve akıllı bir yolla ulaşmanızı sağlıyordu. Bundles işlevi, benzer konudaki epostaları bir araya getiriyordu. Bunun yanında epostaları beklemeye almanız ve akıllı cevaplar vermeniz mümkündü. Inbox, şu an Gmail'in kullandığı beyaz tasarımı da kullanıyordu. 

Inbox, Google'ın şu sıralar kapatmaya hazırlandığı tek hizmet değil. Firma, sorunlu sosyal platformu Google+'ı da 2 Nisan'da kapatacak.

Google+'ın kapatılmasında hizmette ortaya çıkan güvenlik sorunları etkili olmuştu. Bunlara ek olarak videolu sohbet hizmeti Allo ve URL kısaltma hizmeti goo.gl de kapanmayı bekliyor.
<< Önceki Haber Google 2 Nisan'da fişi çekiyor: Fotoğraf ve videolarınız... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER