Fransa'da dehşet!

Fransa’nın güneyindeki Nice’de, kent merkezinde bir kamyon 14 Temmuz Ulusal Gün (Bastille Günü) kutlaması yapan kalabalığın içine daldı. Polis kaynakları saldırıda ilk belirlemelere göre en az 73 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Fransa'da dehşet! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Nice'da 14 Temmuz kapsamındaki havai fişek gösterisi ve kutlamaları izleyen kalabalığın arasında bir kamyon daldı. İlk açıklamada saldırıda en az 73 kişinin hayatını kaybettiğ bildirildi. En az 100 kişi de yaralandı.

Nice Valisi Christian Estrosi, twitter hesabı aracılığıyla yaptığı ilk açıklamada ölü sayısını düzineler olarak açıklamıştı. 
Olay kentte büyük paniğe neden oldu. Polis anons yaparak kent sakinlerine gerekmedikçe evlerinden çıkmama uyarısında bulundu.


Olayın ardından polis ve valilik geniş çaplı operasyon başlattı.
Saldırıyı düzenleyen kişinin polis tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi. Saldırıyı gerçekleştiren kamyondan gelen ilk görüntülerde polisin yaptığı operasyonun kurşun izleri görüldü. 
FRANSA CUMHURBAŞKANI PARİS'E DÖNÜYOR Fransa Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın kriz masasını katılmak üzere Paris'e geri döndüğü duyuruldu. Hollande özel bir ziyaret için ülkenin güneyinde bulunan Avignon kentindeydi.FRANSA BİR KEZ DAHA HEDEFTE

13 Kasım 2015'te Fransa'nın başkenti Paris benzer bir saldırya hedef olmuştu. Farklı noktalara düzenlenen saldırılar nedeniyle 130 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlenmişti.

İşte saldırıyı gerçekleştiren o kamyon... Polislerin kamyona operasyon gerçekleştirdiği de görülüyor... (Fotoğraf Twitter'dan alınmıştır)AFP

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER