[Flaş Gelişme ] Zarrab ve Atilla tekrar hakim karşısına çıkacak

New York’ta görülen Hakan Atilla davasında jürinin verdiği "suçlu" kararının ardından, gözler 11 Nisan’da Hakim Berman’ın açıklayacağı cezaya çevrilmişti. Ancak Berman, sürpriz bir kararla 6 Şubat’a bir duruşma koyup, tarafları mahkemeye davet etti. 6 Şubat’taki duruşmada, Atilla’nın avukatlarının verdiği "delil yetersizliğinden beraat" dilekçelerine ilişkin teknik ayrıntılar konuşulacak.

SHABER3.COM

New York'ta duruşmalar sürerken, Atilla'nın avukatları 15 Aralık tarihinde bir dilekçe vererek, müvekkilleri için “delil yetersizliğinden beraat” dilekçesi vermişlerdi. 

Dava sona erip, jüri Atilla'yı isnat edilen 6 suçun beşinden “suçlu” bulunca, Atilla'nın avukatları yeniden bir “beraat dilekçesi” vereceklerini açıklamışlardı.

Ancak avukatlar, mahkemeye bugün verdikleri dilekçede, yeni bir “beraat dilekçesine gerek görmediklerini”, 15 Aralık'ta verilen dilekçe ile devam edeceklerini resmen bildirdiler.

Hakim Berman da, hem bu konuda Savcılığın görüşünü 29 Ocak'a kadar bildirmesini istedi, hem de bu konuyu bizzat Atilla'dan duymak için 6 Şubat'ta duruşma yapılacağını bir kararla taraflara duyurdu.


<< Önceki Haber [Flaş Gelişme ] Zarrab ve Atilla tekrar hakim karşısına... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER