Erdoğan'ın danışmanından AKP'lilere sert sözler: Omurgasızlık, devşirme ordusu!

Bir dönem AKP'nin medyadaki en önemli isimleri olan ancak parti içinde muhalefete düşüp tasfiye edilince Karar gazetesini kuran ekipten AKP'ye sert tepkiler gelmeye devam ediyor. Gazeteye reklam ambargosu uygulandığını belirten Karar yazarı Akif Beki, 'Bugün Karar'ı kuran kadro muhafazakar medyanın son 25 yılına damga vurmuş kadro. Düşünün biz bu hale geldik. Bir devşirme ordusu bizim üstümüze saldırtıldı. Bunu hak eden ne yaptık?' dedi.

Erdoğan'ın danışmanından AKP'lilere sert sözler

Halk TV'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan Karar Gazetesi yazarı Akif Beki, Karar'a yönelik reklam ambargosu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Akif Beki, 28 Şubat döneminde muhafazakar camaianın medyanın kartelleşmesinden şikayet ettiğini ancak şimdilerde medyada tröstleşme yaşandığını söyledi.

"Çok sıkı bir reklam ambargosu altındayız" diyen Akif Beki, "Reklam dağıtımı yapan ajanslar belli bir yerden idare ediliyor, yani bir merkezileşme var orada. Sistem çift başlılığı ortadan kaldırdı tek başlılığa geçtik, bu hemen her alanda ortaya çıkmaya başladı. Medya alanında da tek merkezileşme var. Karar'a reklam verenlerin uyarıldığını biliyoruz çünkü aralarında geçmişten beri hukukumuz olanlar da var. Karar'a reklam verenlere bir daha vermemeleri yönünde uyarılar yapılıyor" ifadelerini kullandı.

'DEVŞİRME ORDUSU'

Beki, bunu haketmediklerini belirtirken, "Biz, payımıza düşen reklamı alamadık hala da alamıyoruz. Zaten Karar'ı kuran kadro daha önce çalıştıkları yerlerden 'bu kadar uzun boylu değil' dedikleri için kovulmuş insanlar. Ben de onlardan biriyim. Daha önce çalıştığım yerden kovulduğum için Karar'dayım. Bugün Karar'ı kuran kadro muhafazakar medyanın son 25 yılına damga vurmuş kadro. Düşünün biz bu hale geldik. Bir devşirme ordusu bizim üstümüze saldırtıldı. Bunu hak eden ne yaptık?"  diye konuştu.

Beki, "Öteden beri benim geldiğim medya kesimi hep kartel medyası diye eleştirdik. Şimdi bırakın kartel medyasını tröstleşme var. Sen yapınca yanlış ben yapınca doğru olur mu? Bu omurgasızlık kabul edilemez. Bu yapana da hayır getirmez. En ufak aykırı sesin yaşamasına hayat hakkı tanımazsan eğer hangi özgürlükten bahsediyorsun" dedi.
<< Önceki Haber Erdoğan'ın danışmanından AKP'lilere sert sözler: Omurgasızlık,... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER