Erdoğan'dan "yeni parti" düşünen AKP'lilere: Trenden inen bir daha binemez

Şanlıurfa'da düzenlenen mitingde halka seslenen Tayyip Erdoğan, "Ne diyorlar, 'Ben kazanınca tekrar AK Parti'ye geleceğim'. Bu trenden inenler bir daha bu trene binemezler. Bu davada bu treni terk edenleri, kusura bakmasınlar, bu can bu tende oldukça bir daha biz bu trene kabul etmeyiz." dedi.

SHABER3.COM

30 Mart Mahalli İdareler seçimi öncesinde Şanlıurfa'da miting düzenleyen Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'ye alternatif parti kurmaya hazırlanan Abdullah Gül ve arkadaşlarını hedef aldı.

AKP'den kopacak bir ekibin başka parti kuracağına dair iddialar karşısında öfkesini gizlemeyen Erdağon, "Neymiş beyefendi aday olmamış. Ne diyorlar, 'Ben kazanınca tekrar AK Parti'ye geleceğim'. Bu trenden inenler bir daha bu trene binemezler. Bu davada bu treni terk edenleri, kusura bakmasınlar, bu can bu tende oldukça bir daha biz bu trene kabul etmeyiz. Bu davada kimlerle bu yola çıktıysak bize ihanet etmediyse yola devam ederiz." dedi.

ERDOĞAN: TÜRKİYE'DE KÜRDİSTAN  DİYE BİR BÖLGE VAR MI?

AKP lideri Erdoğan, "Kürt kardeşlerimin elbette sıkıntıları vardı. Yoksulluk, baskı, haksızlık vardı. Biz böyle bir Türkiye devraldık." dedi. 

Erdoğan şunları kaydetti: "Birileri ısrarla bölücülük fitnesini aramıza sokmaya ve büyütmeye çalışıyor. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bu toprakları bölmeye kimsenin gücü yetmez. Öbürü ne diyor, bizim arkamızda YPG var, PKK var diyor. Bizim arkamızda da Şanlıurfa var, Allahımız var. Ne diyor 1 Temmuz'a kadar Terörle Mücadele Kanunu'nu çıkarırsanız savaş kapınızı çalar diyor. 1 Temmuz geride kaldı, ne oldu? Benim milletimin huzurunu kim kaçırıyorsa biz onların kapısını çalarız."

Erdoğan ile birlikte platforma çıkan türkücü İbrahim Tatlıses mitinge katılan AKP'lileri selamladı.
<< Önceki Haber Erdoğan'dan "yeni parti" düşünen AKP'lilere: Trenden... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER