Erdoğan'dan vefa örneği: Partisinden ayrılan isme 'ahlaksızın tekiydi' dedi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın, eski AKP'li olan ve bu seçimlerde İYİ Parti'den Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Rasim Arı için, "Ahlaksızın tekiydi, geçmişini araştırmadı, İYİ Parti tepe tepe kullansın" dediği iddia edildi.

SHABER3.COM

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre; MKYK üyesi, AKP milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın oğlu Mücahit Arınç’ın da yerel seçimlerdeki işbirliği kapsamında AKP’nin MHP’nin adayı Cengiz Ergün’ü desteklediği Manisa ile ilgili “Manisa’da yanlış yaptık” değerlendirmesini yaptığı, Erdoğan’ın ise Arınç’a tepki göstererek “Manisa’da ne yapacaktık? MHP’li belediye” çıkışını yaptığı kaydedildi.

Erdoğan’ın eski AKP’li, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın, İYİ Parti’den seçilmesinin örnek gösterilmesine “kızdığı” ve “Ahlaksızın tekiydi. Bizden belediye başkanı adayı yapılırken geçmişini araştırmadık. Ancak daha sonra yaptıklarıyla kendini ele verdi, yakalandı. İYİ Parti tepe tepe kullansın” tepkisini gösterdiği iddia edildi.

Arı’nın geçen yıl AKP'den istifa etmediği, Erdoğan’ın istifasını istediği iddia edilmişti.
<< Önceki Haber Erdoğan'dan vefa örneği: Partisinden ayrılan isme 'ahlaksızın... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER