Erdoğan AKP Genel başkanlığını bırakacak mı?

AKP'ye yakın gazeteci 'AKP’nin fabrika ayarları bekayı bozar mı ? ' yazısında Erdoğan ile ilgili ilginç bir iddia ortaya attı

SHABER3.COM

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Gazeteci Fehmi Çalmuk, Hürses gazetesindeki köşesinde ilginç bir iddia ortaya attı. Çalmuk'a göre  MHP'nin de ısrarı ile Erdoğan AKP Genel Başkanlığı'nı yakında bırakacak İşte Çalmur'un yazısından dikkat çeken bölüm 


Erdoğan Ak Parti Genel Başkanlığını bırakıyor

Dananın kuyruğunun da koptuğu yer de burası… Partili Cumhurbaşkanı modeli geçiş döneminde önemliydi, gerekliydi. Ama MHP cenahından gelen bilgiler ışığında artık bu modelden vaz geçilmesi gerekiyor.
 
Peki, Erdoğan sonrası Ak Parti Genel Başkanı kim olacak?

Has Parti cenahı Numan Kurtulmuş’da ısrarlı.

Önemli bir kesim Süleyman Soylu diyor.

Bir de “ikisi olmasın, Erdoğan devam etsin” diyen kesim var.

Seçimlerde başarısız olan, kaybeden strateji yanlışı yapan parti yöneticileri İstanbul seçiminin belli olmasından sonra tasfiye edilecek. Kabinedeki revizyonda bunu bekliyor.

İstanbul seçimlerinin yenilenmesi için Erdoğan genel bir istişarede bulundu. Seçimler yenilenirse, ne olur?  Tekrar kazanmanın şartları nedir? Ak Parti küskünleri nasıl geri dönecek? Seçimlerin kaderini belirleyen ve Millet İttifakının bilinçli olarak dışında bırakılan Saadet Partisi oyları nasıl kanalize edilecek?  İmamoğlu’nun Yıldırım’a karşı %0,6’lık oy farkının nedeni Millet İttifakının dışında bırakılan Saadet Partisi’ne verilen oylardır.

Gelinen noktada “Yalnız bırakıldım” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan için fabrika ayarlarına dönmek “Başka biri olmaktan yorulur kalbim” demekten başka bir şey değildir.

Fabrika ayarına dönmek için şifreleri girmek, sonradan ilave edilen uygulamaları, programları kapatmak gerekmez mi?
<< Önceki Haber Erdoğan AKP Genel başkanlığını bırakacak mı? Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER