Düzce’den deprem haberleri peş peşe geldi! O ilçede okullar tatil oldu…

Sabah saatlerinden itibaren 3 tane deprem haberinin geldiği Düzce'nin Gökyaka ilçesinde okullar tatil edildi. Büyüklükleri 2.7, 3.1 ve 3.5 olan depremler sonrasında derste olan öğrenciler korku dolu anlar yaşadı. Tarihte bugün Türkiye'de iki büyük deprem meydana gelmiş ve büyük çapta can ve mal kaybı oluşmuştu.

SHABER3.COM

Merkez üssü Düzce’nin Gökyaka olan depremler sonrasında gelen haberlere göre okullar tatil oldu. Düzce'de Gölyaka’da sabah saatlerinde öğrencilerin derste olduğu sırada meydana gelen 3 deprem sonrasında panik dolu anlar yaşanmıştı.

KISA SÜREDE 3 DEPREM BİRDEN

Sabah saatlerinde merkez üssü Gölyaka İlçesi İçmeler Köyü olan 3 deprem meydana gelmişti. 08.15 sıralarında 6 kilometre derinlikte 2.7, 3.1 ve 3.5 şiddetindeki depremlere derste olan öğrenciler ise sarsıntıyla büyük korku yaşadılar. Deprem sonrasında okullara gelen bazı veliler ise çocuklarını alarak eve götürdüler. Öğrencilerin büyük bir kısmının evlerine gitmesi sonrasında eğitimin sağlık şekilde verilemeyeceğini açıklayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

TARİHTE BUGÜN BÜYÜK DEPREMLER YAŞANMIŞTI

Tarihte bugün Türkiye acı depremlerle sarsılmıştı. 1944 yılında Adapazarı ve civarında 2,831 kişinin öldüğü bir deprem oldu. Mısır Kralı Faruk deprem felaketzedelerine 1000 Mısır lirası yardımda bulundu. 1970 yılında ise Ege Bölgesi’nde şiddetli deprem oldu. Kütahya’nın Gediz ilçesinde evlerin yüzde 80’i yıkıldı, 1086 kişi öldü.
<< Önceki Haber Düzce’den deprem haberleri peş peşe geldi! O ilçede... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER