Dünya devi Toys R Us battı

Dünyaca ünlü oyuncak şirketi Toys "R" Us'ın iflasını açıklaması sonrası 182 mağazanın kapatılacağı açıklandı.

SHABER3.COM

Bu kararla, mağazalarda çalışan 4 bin 500 kişinin işsiz kalması bekleniyor.

Eylül ayında iflas başvurusunda bulunan Toys "R" Us şimdi de 182 mağazasını kapatma kararı aldı. Söz konusu rakam firmanın ABD içerisindeki toplam mağaza sayısının beşte birine denk gelirken, 182 mağazanın kapanması durumunda mağazalarda çalışan 4 bin 500 kişinin işsiz kalması gündemde.

4 BİN 500 İŞÇİ İŞSİZ KALABİLİR

New York Times'ın haberine göre, 182 mağazanın kapanması durumunda 4 bin 500 çalışanın işsiz kalması gündemde. Bir şirket yetkilisi, olabildiğince çalışanın diğer mağazalarda yeniden istihdam edilmesine çalışıldığını belirtse de sayı vermedi ancak ciddi sayıda çalışanla ilişiğin kesilmesi bekleniyor.

Toys "R" Us yaklaşık 5 milyar dolar civarında bir borç sarmalıyla uğraşırken dikkat çeken bir diğer unsur da iflas sürecindeki bankacı, avukat ve danışman ordusunda ödenen devasa rakamlar. İflas mahkemesine açıklamada bulunan şirketin avukatları saatlik çalışma için 1.745 dolar aldıklarını açıklamıştı.

Federal mahkemede davayı takip eden yetkili vasiler de 17 üst düzey yöneticiye 32 milyon dolar ödenmesini teklif etmişti.
<< Önceki Haber Dünya devi Toys R Us battı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER