Dolarda dur durak yok...

Dokuz günlük Kurban Bayramı boyunca yatay seyreden dolar/TL kuru, yurt içi piyasaların işleme başlamasıyla yükseliş trendine girdi. Bu sabah saatlerinden itibaren yükselen dolar kuru saat 14 itibariyle 6.47 seviyesini gördü.

SHABER3.COM

Saat 14.00'de dolar 6.47 TL seviyesinde işlem görürken Euro ise 7.57'ye kadar yükseldi. Her iki para birimi de düne göre yüzde 3'e yakın primli seyrediyor.

MERKEZ BANKASI MÜDAHALESİ İŞE YARAMADI

Döviz piyasasıyla ilgili Merkez Bankası likiditeyi artırıcı önlem aldı ancak dövizdeki yükselişi durduramadı. Bankadan yapılan açıklamada "Borç alabilme limitlerinin 13 Ağustos 2018 öncesi limitlerin iki katı olarak uygulanmaya başlanmasına karar verilmiştir" denildi.

Bankadan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bankamızın 13 Ağustos 2018 tarihli Finansal Piyasalara İlişkin Basın Duyurusu ile Merkez Bankası tarafından gün içi ve gecelik vadedeki hazır imkânlar çerçevesinde bankalara ihtiyaç duydukları tüm likiditenin sağlanacağı duyurulmuştu.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda, 29 Ağustos 2018 tarihinden itibaren, TCMB bünyesinde faaliyette bulunan Bankalararası Para Piyasası'nda gecelik vadedeki işlemler için bankaların borç alabilme limitlerinin 13 Ağustos 2018 öncesi limitlerin iki katı olarak uygulanmaya başlanmasına karar verilmiştir."
<< Önceki Haber Dolarda dur durak yok... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER