Devlet ve mafyanın tehdit ettiği BİM’in patronu istifa etti

Gıdada yaşanan kriz hakkında konuşan ve gündem olan BİM CEO’su Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'nı bıraktı.

SHABER3.COM

Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlı ve BİM marketin patronu Galip Aykaç, yaşanan ekonomik krizde günah geçişi seçilerek eleştirildi. Önce AKP’nin hedefi oldu, sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin iftiralarıyla sarsıldı. Başkanlığını yaptığı derneğin en güçlü üyesi olan Ülker tarafından adeta azarlandı. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi açıktan mafya tarafından dahi tehdit edildi… O da bugün özür dileyerek istifa etti.

Göreve geldiği 18 Ocak 2019 tarihinden beri iki dönemdir Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürüten Aykaç, 4 Aralık 2022 tarihi itibari ile Yönetim Kurulu’na ilettiği dilekçe ile görevinden istifasını sundu.

BAHÇELİ’DEN ÖZÜRDİLEDİ

Aykaç'ın GPD'den istifasına dair açıklaması şöyle oldu: “Son dönemlerde basın ve sosyal medyaya oldukça çarptırılarak gündeme getirilen suçlama ve eleştiriler neticesinde Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etme kararı aldığımı belirtmek isterim. 49 yıllık mesleki tecrübem ile hem tüketicilerimiz hem de sektörümüz için zorlu geçen bu enflasyon sürecinde elimden gelenin hep en iyisini yapmak için gayret gösterdim. Fakat görüyorum ki gerek 30 Kasım 2022’de yaptığım açıklama sonrası, gerekse öncesinde medya ve sosyal mecralarda kasıtlı olarak yürütülen bir takım itibar zedeleme çalışmaları hem şahsıma hem sektöre hem de ülke ekonomisine büyük zarar vermekte. Bilinmesini isterim ki Gıda Perakendecileri Derneği’nin bugüne kadar hiçbir siyasi yapıyla ilişkisi olmamıştır ve yaptığım açıklamaların hiçbiri işini hakkıyla yerine getiren medya ve basın mensuplarına yöneltilmemiştir. Gündeme getirilen spekülasyonlar sonrası Sayın Devlet Bahçeli’nin hassasiyet gösterdiğini de üzülerek izledim. Maksadım asla kendisini kırmak değildi. Kusura bakmasınlar lütfen. Yaklaşık bir ay sonra (Ocak 2023’de) yapılacak Olağan Genel Kurul’da tüzüğümüzdeki iki dönem kuralı gereği görev sürem sona erecektir. Bu süreci bu son gelişmeleri de dikkate alarak derneğimiz üyelerine herhangi bir zarar gelmemesi için, bir ay öncesinden müsaadenizle mevcut görevlerimden ayrılma kararı aldığımı sizlerle paylaşmak isterim.”

'CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM'

“Bu kararımın, maalesef basına servis edilen ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.’nin dilekçesinde yer alan taleple ve içerikle hiçbir ilgisinin olmadığını özellikle belirtmek isterim. Benden sonra başkanlığı üstlenecek arkadaşımıza başarılar diler ve bundan sonra da tüketicilerimize, yoğun bir rekabet içinde uygun fiyat ve iyi kalitede ürünleri sunmak için canla başla çalışmaya devam edeceğimi bildiririm."

<< Önceki Haber Devlet ve mafyanın tehdit ettiği BİM’in patronu istifa etti Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER