Derbi bitti, futbolcular birbirine girdi

Fenerbahçe-Galatasaray maçının sonunda ortalık karıştı.Maç sonu çıkan olaylar sonucunda VAR incelemesi sonrası kararlar açıklandı

SHABER3.COM

Maçın son dakikasında Belhanda ile Soldado arasında yaşanan gerilim bitiş düdüğü ile birlikte alevlendi ve iki takımın sahadaki ve kulübedeki oyuncuları saha ortasında birbirine girdi.

Yayıncı kuruluşun ekrana getirdiği pozisyonlarda Jailson’un Belhanda’ya tokat attığı, ardından Galatasaraylı N’Diaye’nin de Jailson’a kafa attığı görüldü. Yaşanan arbede de Galatasaray yardımcı antrenörü Hasan Şaş da, Skrtel’e arkadan vurdu. Fenerbahçe’nin ikinci golünü atan Jailson’un Belhanda’ya yaptığı hareketten sonra bütün Galatasaraylı futbolcular kovalamaya çalıştı.

Birbirini kovalayan futbolcular itiş kakış ve karmaşa içerisinde soyunma odası girişinde birbirlerine girdi.

Kavganın ardından birçok oyuncu içeri girerken Fatih Terim’in hakem Fırat Aydınus’a yoğun itirazda bulunduğu anlarda Hasan Şaş ile Martin Skrtel saha kenarında birbirine girdi. Polis sahada oyuncuları ve teknik ekipleri ayırmaya çalıştı.

Fatih Terim, sahada bulunan Fenerbahçeli oyuncuları sakinleştirip olay yerinden uzaklaştırarak soyunma odasına gitmeleri için büyük çaba sarf etti. Olayların ardından sahaya atlayan bir taraftar güvenlik görevlileri tarafından uzaklaştırıldı. VAR bitiş düdüğünün ardından bütün pozisyonları ve kavgaları incelemeye başladı.

Maç sonu çıkan olaylar sonucunda VAR incelemesi sonrası kararlar açıklandı. Galatasaray'da Ndiaye kırmızı kart cezası aldı. Belhanda'ya ise sarı kart verildi... Fenerbahçe'de Jailson ve Soldado kırmızı kart cezasına çarptırıldı.

Galatasaraylı Younes Belhanda ve Fenerbahçe'den Roberto Soldado arasındaki gerilim maç sonu tüm sahaya yayıldı. Birçok oyuncu arasında fiziksel boyuta varan kavgalar yaşandı. Maç sonrası ise görüntü incelemeleri sonucunda üç kırmızı kart ve bir sarı kart kararı çıktı.
<< Önceki Haber Derbi bitti, futbolcular birbirine girdi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER