Cumhur ittifakı, diğer ittifaka kızdı

CHP ve İYİ Parti arasındaki iş birliğine ilişkin AKP ve MHP ittifakından çok ağır ithamlar geldi. Biri 'siyasi çürümüşlük' derken diğeri 'yaşanan hadise bugünün Güneş Motel vakasıdır" dedi

SHABER3.COM

İş birliğine ilişkin AKP Sözcüsü Mahir Ünal, "Kılıçdaroğlu ve CHP’si kendini inkar etme pahasına 15 milletvekilini İP’e göndermiştir. Üstelik ittifakların yasal olarak önü açılmışken gizli kapaklı görüşmeler, kulisler ve siyasi bir hülle ile bunu yapmıştır. Yaşanan hadise bugünün Güneş Motel vakasıdır" dedi.

Mahir Ünal tarafından yapılan yazılı açıklamada ''iradesi rehin alınmış olan Kılıçdaroğlu, seçmeninin 1 Kasım Genel Seçimleri’ndeki tercihini hiçe sayarak 15 milletvekilini emrinde olduğu iradenin talimatı ile başka bir partiye göndermiş, sözde demokrasi adına demokrasiyi ve o milletvekillerini seçen millet iradesini yok saymıştır. Anlaşılan milletvekillerini, çağırılıp gönderilen bir aparat zannetmektedir. Kendi durumunu milletvekillerinin durumu ile karıştırmaktadır. İlke ittifakından bahseden Kılıçdaroğlu siyasi bir onursuzluğa imza atmıştır.'' dedi.

MHP DE KIZDI

MHP Genel Devlet Bahçeli ise "Demokrasi nutku atanların, ilkeli ittifaktan bahsedenlerin ayak ve siyasi oyunlara heves etmeleri tam bir çatırdama ve siyasi çürüme halidir." iddiasında bulundu.

Bahçeli, CHP'li 15 vekilin İYİ Parti'ye geçmesinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ''Gazi Meclis'in hür iradesini, 98 yıllık izzetini, ikbal arayışlarıyla, dahası hülle ve hile yoluyla karalamaya, karartmaya çalışan siyasi düşükler, milletimizin demokratik kazanımlarına kast etmenin cezai karşılığını kuşkusuz sandıkta görecektir.' diye yazdı

<< Önceki Haber Cumhur ittifakı, diğer ittifaka kızdı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER