CHP'den ''sıfır baraj'' teklifi iddiası

CHP heyetinin, İyi Parti Lideri Meral Akşener ve kurmayları ile bir araya geldiği görüşmede, CHP'nin milletvekili seçimlerinde, “sıfır baraj ittifakı” olarak adlandırılan bir formül önerdiği iddia edildi.

SHABER3.COM

CHP heyeti, İyi Parti Lideri Meral Akşener ve kurmayları ile bir araya geldi. Görüşmede CHP’nin, İyi Parti’ye milletvekili seçimlerinde, muhalefet cephesinde “sıfır baraj ittifakı” olarak adlandırılan formül önerdiği öğrenildi.


Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın kulis haberine göre CHP, HDP, Saadet Partisi, İyi Parti, Demokrat Parti gibi partiler seçim ittifakı yapacak ve tüm partiler yüzde 10’luk baraja takılmadan TBMM’de sandalye sahibi olacak.

Akşener’in öneriyi parti yönetiminde tartışmak istediğini söylediği ifade edildi.


CHP'den bir ittifak çağrısı da HDP'ye


Öte yandan, CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger, İYİ Parti ile seçim ittifakı görüşmesinin ardından HDP'ye çağrıda bulundu. İYİ Parti ile 15 milletvekili verilerek yapılan işbirliği için “yetmez ama evet” yorumunu yapan CHP'li Aksünger, "HDP de bu kardeşlik ittifakında olmalıdır" dedi.

 
Twitter hesabından açıklama yapan Aksünger, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhuriyet Halk Partisi, kurucu olmanın sorumluluğu ile milli iradenin engellenmemesi için gövdesini siper etmiştir. Yetmez ama evet. HDP de bu kardeşlik ittifakında olmalıdır. Birlik olalım, barajı sıfırlayalım!"

<< Önceki Haber CHP'den ''sıfır baraj'' teklifi iddiası Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER