CHP'de Halk TV sıkıntısı... Kılıçdaroğlu ilişkileri dondurma kararı aldı iddiası

Kararın alınmasında kanalın parti kongreleri ve seçim sürecinde izlediği yayın politikası neden olduğu ileri sürüldü

SHABER3.COM

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Halk TV’nin parti kongreleri ve seçim sürecinde izlediği yayın politikasının nedeniyle kanalla ilişkileri dondurma kararı aldığı iddia edildi. 

Aydınlık’tan Hikmet Çiçek’in haberine göre; kanalın denetiminin, parti yönetiminin elinde olmadığı, kanalın CHP yönetimine değil de daha çok Deniz Baykal’a yakın durduğu kaydediliyor. Halk TV’nin, İyi Parti ve HDP’ye ilişkin haberlerinin CHP yönetimi tarafından tepkiyle karşılandığı öne sürülüyor.

Deniz Baykal’a yakınlığı ile bilinen Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç, geçen seçimlerde CHP’den milletvekili adaylığı için başvurmuş, listelerde yer aldığı halde seçilememişti. Sevinç, bu seçimler için de aday oldu, ancak bu kez listelere hiç alınmayışı dikkat çekti.

 CHP yönetimi, Halk TV’ye karşı yeni bir kanal için harekete geçti. Şu anda internet üzerinden yayın yapan Güneşim TV’nin, ulusal çapta yayın yapan bir televizyon kanalına dönüştürülmesi planlanıyor. Bunun için CHP milletvekili Tuncay Özkan’ın elinde bulundurduğu ulusal çapta yayın frekansı hakkının, CHP tarafından satın alınacağı iddia ediliyor. Güneşim TV’nin Ankara merkezli olacağı ifade ediliyor.

CHP yönetiminin Halk TV’ye doğrudan bir parasal desteği bulunmuyor. Ancak CHP’li belediye başkanları ve işadamlarının özellikle CHP’li müteahhitlerin reklam vs. ile maddi katkıları, kanal için önemli bir gelir oluşturuyor.
<< Önceki Haber CHP'de Halk TV sıkıntısı... Kılıçdaroğlu ilişkileri... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER