Cezası onandı! Vali Mutlu cezaevinde

3 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezası onanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Edirne'de cezaevine konuldu.

SHABER3.COM

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi İstanbul Valisi  Hüseyin Avni Mutlu hakkında verilen hapis cezasını onayladı. Daha önce bir süre tutuklu olarak cezaevinde kalan Mutlu cezasının kalan kısmı için  avukatlarıyla birlikte Edirne Adliyesine gelerek teslim oldu.

İnfaz savcılığındaki işlemlerinin ardından Mutlu, Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri nezaretinde Edirne F Tipi Cezaevine götürüldü.

ONAMA KARARI

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 9 Şubat'ta karara bağlanan  davası ile ilgili istinaf başvurularını karara bağlanmıştı.

Ceza Dairesi, Hüseyin Avni Mutlu, Hüseyin Çapkın, Erdal Çakır, Necmettin Kalkan, Nurullah Çakır, Fatih Şahin, Murtezi Balcı, Yusuf Yavaşcan, Feyzullah Özcan, Haluk Nadir ve Yılmaz Kurt hakkında yerel mahkemece verilen hapis cezaları ile beraat hükümlerini usul ve yasaya uygun bulmuştu.

Yerel mahkemenin kararında usule ve esasa ilişkin aykırılık bulunmadığına karar veren mahkeme, bu nedenle sanıklar hakkında yapılan istinaf başvurularının esastan reddine karar vermişti.

<< Önceki Haber Cezası onandı! Vali Mutlu cezaevinde Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER